Chceš vést skejtový klub ve tvém městě?

Baví Tě pravidelně vést sportovní skupinu dětí? Máš organizační schopnosti a chceš být na začátku změny ve tvém městě? Zajímá Tě skateboarding?  Česká Skateboardová asociace hledá právě Tebe!

Skateboarding za poslední dobu urazil velký kus v organizaci sportu na celostátní úrovni. Pořádá skejt školy a kempy, Český skateboardový pohár zakončený mistrovstvím republiky pro kategorie od devíti let až po dospělé, má juniorskou i seniorskou reprezentaci. Ale aby tohle všechno mohlo dlouhodobě fungovat, je potřeba dát prostor nejmladším zájemcům o skateboarding na více místech, než je tomu doposud.

Místní kluby jsou nezbytnou součástí struktury každé asociace. Mají zázemí, finanční i poradenskou podporu ve vedení spolku i ve výchově mládeže a hlavně, jsou základem pro budoucí talenty. Kolem každého skateparku by měl takový klub existovat a s tím Ti můžeme pomoci.

Co budeš dělat?
Základem je založit samostatný spolek a spojit jej s ČAS - návod na založení zde a propojení s ČAS zde.

Případně lze založit a vést jen Skate Akademii - jak na to najdeš zde.

Sdružit do něj místní skejtovou komunitu.

Pravidelně pracovat s mládeží
• Nutné trenérské zkoušky ČAS typ C (info zde) a postupem času se dostat na B licenci
• Můžeš to být Ty nebo někdo skejtově zdatnější
• Cílem je připravovat podmínky pro zlepšování členů
• Zastřešit výjezdy na závody
• Pořádat kempy Komunikovat s městem Žádat o místní dotace Budeš spojka pro ČAS

Co z toho bude?
Každý klub dostává příspěvky na fungování od ČAS dle počtu členů a jejich výsledků. Především na cestování, materiální vybavení a odměny pro lektory. Na financování se může zároveň podílet město dle místních možností. Rozšíření zájmu o skateboarding, na úkor jiných sportů které využívají skateparky. Aneb “chceme ve skateparcích skateboarding”.

Koho hledáme?
Nadšence pro sport, který dokáže nadchnout i ostatní kolem sebe Lídra a vzor pro mládež, který bude rozvíjet dovednosti jezdců na všech úrovních Organizačně zdatného člověka, který se nebojí zvednout telefon, napsat email a komunikovat s městem. Někoho, komu záleží na místní skate komunitě a chce ji dál podporovat.

Se vším, od založení až po chod spolku, rádi poradíme, stačí se obrátit na info@caskate.cz.

Galerie