25. 05. 2022 Workshop pro zájemce o vedení klubu

Samotná klubová scéna v ČR se začala psát v době, kdy vznikaly první kluby jako např. Mystic skatepark Štvanice, Skate Academy, klub v Havířově, v Jihlavě, 3B sport a další. Je to historie relativně nová, která se neustále vytváří, doplňuje, vznikají kluby nové a to vše dohromady je jedním z několika hybatelů české skateboardové scény. V dnešní době, kde je pro mladé a děti spousta lákadel, může skateboarding zapadnout někam do oblasti bez zájmu a není tomu tak jako v devadesátých letech, na které starší generace vzpomíná, kdy skate byl in a počet skateshopů na počet obyvatel, byl možná největší na světě.

Možná i ve tvém městě je nový skatepark, ale skejˇtáků pomálu, nebo tam skatepark naopak není a chtěl bys aby tam byla betonová paráda. Jak posunout scénu ve svém městě? Co pro to udělat, jak začít? O tom, a nejen o tom bude workshop pro zájemce o vedení klubu.

Témata workshopu jsou následující:
- založení vlastního spolku
- spuštění pod stávajícím spolkem nebo TJ
- popis spolupráce s asociací
- co je potřeba zajistit před první lekcí
- popis možné celoroční práce klubu
- cesta z klubu do reprezentace
- jaké jsou možnosti práce s dětmi na pozici instruktora
- popis licencí C a B
- možnosti financování spolku a jaké jsou zdroje

Další informace najdete na této stránce, kde je spolupráce s acociací již rozepsaná, nebo zde je článek z letošního jednání kolem klubové scény. V případě potřeby dalších informací jsme k dispozici na emailu info@czechskateboarding.cz.

Samotný workshop se bude konat 25.5. od 17:00, hlavním moderátorem je Petr Vašut, který má kluby na starosti, k dispozici bude také předseda asociace, Jan Lankaš. Pro účast vyplňte formulář v příloze a na adresy bude následně poslán link na připojení. Workshop je zdarma a spoutímě jej od pěti účastníků.

Galerie