Začátek roku ve znamení příprav: kluby

V rámci příprav na letošní rok a také v souvislosti se závazky uvedené při členské schůzi na konci roku 2021, máme za sebou první kolo příprav, které si vzali na starost předseda Jan Lankaš a Petr Vašut, zodpovídající za klubovou scénu v ČR. Jako nejbližší datumy nás čekají v měsících únor a březen školení trenérů licence C, které proběhne pod vedením Petra Vašuta v Havířově a chystáme vůbec první workshop pro zájemce o vedení klubů, které pro běhne online a opět pod taktovkou Petra Vašuta. V loňském roce se seznam klubů opravdu rozšířil, tak doufejme že se najdou nový zájemci i letos. 

Dalším v přípravě je i ČSP Junior, které si vloni odbylo svou premiéru a letos to vypadá na celkem šest zastávek po celé ČR, plus Mistrovství ČR. Přesné termíny očekávejte opět v měsícíh únor, březen. Samotné ČSP termíny pak přelom března a dubna. Některé závody ČSP Junior pak navštíví i seniorská repre, aby se generace mezi sebou potkávali.

Se součanými kluby je v plánu na únor první meeting tak, aby se fungování klubů zlepšovalo a posouvalo se dál. Zejména jde o předávání zkušeností, vedení tréninků a příprava jezdců pro juniorskou repre.

Součástí klubové přípravy bude v průběhu roku i tištěná publikace, pro zájemce o účast v klubu, kde bude mít stručné info o fungování klubu, doporučení před první návštěvou tréninku i představení jednotlivých klubů.

Další plánované schůzky se týkají školení rozhodčích a systému letošních závodů, poté reprezentace a vše směřuje k pravidelnému meetingu členů výkonného výboru na začátku února, e kterého vzejde další upřesnění letošních kroků a akcí.

 

Galerie