Proč se stát členem ČAS?

Nabízí se první rychlá odpověď a proč ne? A když se do toho pustíme důkladněji, tak ČAS rozjela a neustále provozuje Skate Akademie po celé ČR, kde se zkušenoti starších předávají těm mladším. V asociaci dělají výuku lektorů, hledají další místa kde skate akademie provozovat a nechybí ani série závodů pro děcka pod názvem Day for Kids. Závody konané pod záštitou ČAS se propojují i s Day for Kids v jeden den a děcka tak mají šanci vidět a potkat svoje starší a zkušenější parťáky. 

Další z aktivit je třeba uvádění trablů se skateparky na pravou míru. Zadařil se Lanškroun, ČAS řeší trable s tanvaldským starostou, po boku místních riders a nově se řeší i Kadaň. Když jsme u těch měst, daří se někdy lépe někdy hůře žádat města o dotace na závody a díky tomu proběhly závody na kvalitní úrovni třeba ve městech Ostrava, Praha, Jihlava, Klatovy, Ústí nad Labem nebo Brno. 

Za zmínku jistě stojí i poradenská činnost a na toto téma jsou na ČAS webu k dispozici buď samotné články, např. jak zásobovat media se skate materiálem ze závodů, jak se připravit na lektorské zkoušky, doporučený postup pro jednání s městem, nebo třeba co dělat když padne rozhodnutí o novém skateparku ve tvém městě. Protože tím to rozhodně nekončí. Z dalších věcí proběhl například kurz pro rozhodčí skateboardingu a všechno možné, včetně manuálu pro založení vlastního spolku, jak žádat o sponzoring a další info najdete v sekci Download na webu ČAS. Plus komplet dění sleduj na Facebooku ČAS nebo na samotném webu ČAS. 

A co do budoucna? 
Na konci loňského roku byly položeny základy pro zlepšení podmínek pro skaters na všech úrovních, jak na těch kde se začíná, tak i tam kde je potřeba pomoct zkušeným jezdcům v jejich progresu. Myšleno bylo i na ty kteří staví spoty ve stylu DIY a ve fázi projektu je i možnost podpory i v této části která ke skateboardingu neodmyslitelně patří. Je toho spousty co se chystá a je k tomu potřeba jediné, i tvoje podpora ve formě členství v ČAS. Díky webu a newsletterům budeš vědět co se děje a budeš tak moct ovlivňovat i dění kolem. 

Příklad podpory ze strany firem najdeš na Ambassadors.eu, kam za to letí díky! 

Galerie