Proč se stát členem a proč podpořit ČAS?

Protože pomáháme skateboardingu v Čechách. Sháníme peníze a podporu na závody, dali jsme vzniknout skate akademiím po celé ČR, komunikujeme s městy, s úřady a s každým kdo požádá asociaci o pomoc. To vše od roku 2010, kdy vznikla ČAS a chceme ti ve zkratce popsat co máme za sebou a co máme před sebou. A tím je hlavně ČSP 2015.

 

Asi nejviditelnějším úspěchem jsou pro nás granty ve spolupráci s městy v ČR. Praha podpořila akademie příspěvkem na lektory a na hardware. V Ostravě díky městské dotaci pořádáme v září SkateOVOU Porubu. V Klatovech za přispění města proběhl závod a čekají nás závody v Brně a v Praze. Vše s přispěním měst.

Tato praxe nám pomohla k plánu na rok 2015. Chceme ve městech České Budějovice, Ostrava, Brno, Ústí nad Labem, Jihlava, prostě tam kde jsou nebo budou nové skateparky, žádat o grant na závod v daném městě. Měst bude nakonec víc, ale pevně věříme že se podaří navázat spolupráci minimálně se čtyřmi městy a díky tomu se pokusíme znovu oživit český skateboardový pohár, který potřebuje vlít novou krev do žil. A tato myšlenka vypadá víc než reálně. Můžeš nás podpořit, stát se členem a držet palce aby se tato aktivita naplnila. Určitě i ty chceš aby ČSP znovu nabralo obrátky.

A když jsme u měst, za dobu existence jsme byli u vzniku několika skateparků a mnoha městům jsme pomáhali hledat ty správné firmy na stavbu skateparku. Neustále nám chodí dotazy od skaters jak jednat s úřady a k naší práci patří i nasměrování těchto otázek tím správným směrem. Stačí jen napsat.

První skate akademie spatřily světlo světa v Praze v roce 2011a od té doby se myšlenka skate akademií přenesla do  dalších měst. Hradec Králové, Jihlava, Brno, Karlovy Vary a další města. Start akademií v ČR nám už nikdo neodpáře a nadále v této aktivitě budeme pokračovat. Každý sport potřebuje mladou krev a my se snažíme nabídnout rodičům a dětem skateboarding, ten nejlepší pohyb co existuje. Dnes je spoustu lákadel a my nechceme aby skateboarding zapadl například vedle fotbalu nebo koloběžky. K tomu jsme přidali sérii Day for Kids, která druhým rokem koluje po celé ČR a pro děti je to možnost, jak se potkat mezi sebou, jak potkat zkušenější riders a mají také možnost porovnat svoje skills.

Skate akademie jsou velmi důležité pro rozvoj skateboardingu v ČR a v této aktivitě hodláme neustále pokračovat!

Díky za tvůj čas a teď je na tobě jestli náš podpoříš 100,- ročně. Částka je to vskutku minimální a jak můžeš číst výše, jde nám o tu nejlepší věc na světě. O skateboarding.

Vše o registraci najdeš na tomto odkazu, kde jsou vypsané i výhody pro členy. Dobrý pocit kolikrát nestačí a s našimi partnery jsme pro vás připravili výhodné akce. Dále pak doporučujeme náš Facebook.com, kde je spousta fotografií z akademií, závodů a najdeš tam spoustu informací o chodu asociace. 

Galerie