Český skateboardový pohár míří do nových měst

V loňském roce obnovená série Českého skateboardového poháru (ČSP) mění v letošním roce všechny zastávky. Téměř všechny skateparky čeká premiéra a do Ostravy se závod vrací po dlouhé přestávce. Špička našeho skateboardingu se potká na třech zastávkách od června do srpna a vrcholem bude mistrovství ČR, které se odehraje tradičně na pražské Štvanici.

První zastávka série, kterou přináší značka Vans za podpory Theeve Trucks, Powell Peralta a Ambassadors, je rozdělena mezi dvě města. Nejprve se 9. června pojede street v Teplicích, druhý den odstartuje disciplína bowl v Chomutově. Následně se ČSP s oběma disciplínami přesune po více než deseti letech do slezské metropole Ostravy, kde se pojede 21. července. Vůbec poprvé zamíří závod poháru do Českých Budějovic, kde se poslední zastávka odehraje 25. srpna. Poté už se budou všichni soustředit na mistrovství ČR, které bude 29. září v Praze na Štvanici.    

V letošním roce se mění i hodnocení juniorů, tedy jezdců do 23 let. Historicky jsou součástí závodů dospělých, a to zůstává stejné i v letošním roce. V rámci bodového hodnocení jsou součástí celkové výsledkové listiny dospělých a k tomu mají ještě vlastní průběžnou bodovou tabulku jezdců do 23 let. Samostatně je veden také žebříček žen.   Pravidla pro jednotlivé disciplíny, odkazy na facebookové eventy, či rozdělení bodů naleznete na stránkách ČAS. Součástí každého závodu bude i best trick. Vítězové ČSP budou vyhlášeni v rámci MČR, protože mistrovský závod se hodnotí dvojnásobným počtem bodů ve všechy disciplínách i kategoriích.    

WEB: www.caskate.cz

FACEBOOK: www.facebook.com/caskate.cz

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/czechskateboarding/

#CZECHSKATE

Web ČAS.   

Český skateboardový pohár odstartuje v Teplicích a Chomutově

Českého skateboardového pohár, který přináší značka Vans a dále podporují Theeve TrucksPowell PeraltaAmbassadors, zavítá poprvé do Teplic, kde se 9. června pojede disciplína street. O den později se série přesune do Chomutova na závod v bowlu. Přibližme si proto vše potřebné.  

Česká asociace skateboardingu v roce 2018 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny, první je určena začínajícím skateboardistům, druhá část, do které postoupí I nejlepší z první části, je určena pokročilým riderům.  

V rámci série se sestavuje průběžné pořadí jezdců, stejně jako jezdkyň a svůj samostatný žebříček mají i junioři do 23 let.   Závodit se bude v disciplínách Street a Bowl, abychom plně využili možnosti skateparku. Registrace je možné online před závodem i na místě.   V místě konání bude k dispozici občerstvení, toalety, doprovodný program ve formě informačních stánků s materiály zaměřenými na skateboarding a po celý den bude k dispozici speaker a DJ.   Závod se pojede s dotací odměn pro vítěze 20.000 Kč.  

Info o ČSP 2018, pravidla i bodování naleznete na webu ČAS.

Časový harmonogram ČSP Teplice street  – 9.6.2018
11:00 registrace pro nejmladší účastníky a účastníky ČSP
12:00 start závodu pro nejmladší (Day for Kids)
14:00 start kvalifikace Street 16:30 start ladies závodu
17:00 start semifinále Street
17:30 start finále Street
18:00 Best trick
18:30 vyhlášení výsledků  

Časový harmonogram ČSP Chomutov bowl  – 10.6.2018
11:00 registrace pro nejmladší účastníky a účastníky ČSP
12:00 start závodu v bowlu
14:00 start semifinále bowlu
15:00 start finále bowlu
16:00 vyhlášení výsledků    

WEB: www.caskate.cz

FACEBOOK: www.facebook.com/caskate.cz

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/czechskateboarding/

#CZECHSKATE  

O České asociaci skateboardingu (ČAS)  
Česká asociace skateboardingu (ČAS) byla založena na začátku roku 2010. Jejím hlavním cílem je podpora skateboardingu na všech úrovních na území ČR. Snahou je zajistit ty nejlepší podmínky jak pro profesionální, tak i začínající jezdce. Hlavním úkolem České asociace skateboardingu je rozvoj tohoto sportu v České republice v rámci regionů a všeobecná popularizace skateboardingu jako sportu mezi širokou veřejností.

Událost na Facebook.com.

 

Událost na Facebook.com.

 

 

ČSP 2018
9.6. Teplice, street - událost na Facebook.com
10.6. Chomutov, bowl - událost na Facebook.com
21.7. Ostrava, street + bowl - událost na Facebook.com
25.8. České Budějovice, street + bowl - událost na Facebook.com
29.9. MČR, Praha - událost na Facebook.com

Galerie