ČAS v roce 2011 a dárky pro členy

Letošní rok se chýlí ke konci a je třeba lehce rekapitulovat aktivity, které se staly a nebylo jich zrovna málo. Při té příležitosti jsme si pro naše členy připravili vánoční soutěž, ve které se hrálo hned o pět ČAS desek s gripem dle vlastního výběru. Jména výherců pak najdete dále v článku.

K partnerům ČAS patří firmy Ambassadors, Mystic Skates, Rock’n’Roll, Red Frog, Skateshop.cz a Swis-Shop.cz. Všechny firmy se podílejí na tvorbě české scény, za což je třeba jim poděkovat, stejně jako za podporu ČAS. Jak víte sami nejlépe, vše stojí nějaký peníz a bez peněz jde cokoliv velmi těžko, ať už je myšlenka sebevíc důležitá. Dále bychom chtěli poděkovat těm, kteří nás podpořili svým členstvím a vyslovili tak důvěru naší práci a našim aktivitám. Především těm je věnována soutěž na konci tohoto článku a doufáme, že vám jedna z pěti soutěžních desek přijde vhod. Díky.

V tomto článku bychom vás chtěli rádi seznámit s letošní prací ČAS a bude se jednat o takový průřez rokem 2011 prostřednictvím několika samostatných odstavců.

Aktivity ČAS
Tím prvním jsou samozřejmě aktivity ČAS, mezi které patří vypracování užitečných dokumentů na našem webu, semináře a důležité kauzy kolem skateboardingu u nás. Z těch dokumentů je třeba zmínit pomoc při organizaci lokálních závodů, kde si může každý stáhnout postup krok za krokem při organizaci lokálek a také nabízíme pomoc při shánění sponzorů. Dalším užitečným formulářem je žádost o sponzoring, kde najdete dokument vypracovaný ve spolupráci s několika českými týmovými manažery. Součástí závodů je i porota a na její téma jsme připravili seminář pro všechny, které práce poroty zajímá. Jeho výsledkem je mimo jiné i manuál pro práci rozhodčího v ČR a ten je samozřejmě volně ke stažení. Velmi užitečným zipem je komplet k založení vlastního občanského sdružení, prostřednictvím kterého se o něco lépe komunikuje s úřady. A k úřadům se vztahuje i poslední příspěvek k tomuto odstavci a tím jsou skateparky v Letohradu a v Lanškrouně. Byla to velmi zajímavá kauza a jen doufejme, že se nebude opakovat. Na místo jsme se vypravili, probrali to se všemi zúčastněnými stranami a v článku jsme se ke všemu vyjádřili.
Ohledně dokumentů doporučujeme naše sekce Jak začít a Download.

Skate Academy 2011
Letošní Skate Academy ve spolupráci s Domy dětí a mládeže, byl ten nejdůležitější projekt pod vedením ČAS. Vše odstartovalo promo akcí na veletrhu For Kids a přes první krůčky ve formě akademie v DDM hl.m. Praha, jsme se na podzim přenesli do dalších měst po celém území ČR. Celkovou letošní rekapitulaci jsme zveřejnili v tomto článku a děkujeme všem účastníkům ať už z řad skaters, lektorů, dětí, rodičů či pracovníků DDM. V příštím roce to vypadá na rozšíření do dalších měst a jistě přibudou další akademie i v Praze. Pražské akademie však stále hledají ty z vás, kteří by měli zájem o samostatné vedení akademií. V případě, že by jste měli zájem dozvědět se něco víc, napište nám.

ČAS v médiích
Našimi stálými mediálními partnery jsou Skaterock.cz, FREE MAGAZINE a Boardmag.cz, kde vás tamní redaktoři informují o našich aktivitách. Kromě toho vyšla zmínka o nás v online magazínu BeeFree, dále pak byl komentován článek o olympiádě na webu iHned.cz a info o skate akademii bylo nasazeno na web časopisu Red Way. V DDM časopise se objevily informace o konání akademie a zmínka proběhla i videem o práci DDM. ČAS stála i za infem o MČR v tištěném vydání MF Dnes. Doporučujeme i obsáhlý rozhovor s Maximem Habancem a s předsedou ČAS, s Honzou Lankašem na Rádiu Wave. Záznam tohoto rozhovoru, včetně informací o celém rozhovoru, najdete zde.

Akce ČAS
ČAS se buď coby partner, nebo organizačně podílela hned na několika akcích v letošním roce. Za všechny letošní akce uveďme například Mystic Sk8 Cup, dále pak byl stánek ČAS k dispozici na všech zastávkách letošního ČSP a také na MČR. Určitě je třeba zmínit i nejpohodovější akci letošního roku, kterou je Swis-Shop.cz Chill & Grill Contest v Benátkách nad Jizerou, nebo již tradiční otvírák sezóny, Pražskej Démon. A ve výčtu nesmí chybět ani organizace pražského happeningu s názvem Wild in the Streets 2011. Další akce pak najdete v našich Novinkách.
Kromě těchto závodních akcí, jsme také byli přítomni hned na několika doprovodných akcí. K těm patří například promo akce před Pražským Edenem, kde se toho hodně namluvilo a díky Honzovi Nguyenovi a Martinovi Pekovi i najezdilo. Dále jsme byli k vidění i na pražském Ladronkafestu, kde svůj support poskytly i Skaterock.cz, FREE MAGAZINE a Board.

Novinky
Kromě akcí a aktivit vás také informujeme prostřednictvím našeho webu o dění v ČAS a také v české skate scéně samotné. Samotný web prošel letos velmi výraznou proměnou, kdy byl přidán i eshop a k dispozici jsou tak desky ČAS ve čtyřech designech. Tyto desky jsou také k dostání na eshopu a shopu firmy Swis-Shop.cz, tak doufáme, že se vám na nich jezdí fajnově a slouží ke spokojenosti těch, o které jde především, o skaters v ČR. V jedné z posledních letošních novinek jsme vás informovali o exkurzi v továrně na desky, která se nachází v Praze a je sídlem firmy Ambassadors. Odsud také pochází jak desky ČAS, tak i třeba Skaterock.cz desky, ale i Streetmarket, Titus, Alis a další značky. O zajímavých počinech na české scéně vás také informujeme prostřednictvím našeho profilu na facebook.com, kde najdete mimo jiné i album To nejlepší z ČR, mapované napříč vším co se u nás skateboardingem zabývá. Patří tam Arnošt Ceral, se svou zabijáckou reklamou na Horsefeathers, stejně tak jako Tomáš Kopáček se svým coverem. Dále pak i vítězství Kubo Kríža na Quiksilver Skate in Vision 2011. Kubo je sice na Slovensku ale všichni víme, že podstatnou část tráví právě v ČR. Přidali jsme tam i ollie Matyáše Volka na spotu Petra Löwyho. A posledním příspěvkem byl double Tomáše Stejskala, který letos vyhrál jak MČR, tak se stal i celkovým vítězem ČSP.
Tou úplně poslední zprávou, kterou jsme si záměrně nechali na konec je info o úmrtí zakladatele českého skateboardingu a tím je Martin Kopecký. Martin se zasloužil o vznik českého skateboardingu a patří mu za to velký dík.

Vánoční soutěž o pět desek ČAS s gripem
Nyní již k samotné soutěži, která je určena všem, ale vyhrát ceny mohou jen samotní členové čas. Vyhrálo pět členů ČAS a jejich jména najdete níže. Správná odpověď na otázku kdy byla založena ČAS byl rok 2010. Gratulujeme všem vítězům a těm co se zúčastnili děkujeme za jejich postřehy a názory v soutěžním formuláři. Přišlo spoustu zajímavých podnětů a rádi bychom na jejich základě zpracovali článek v příštích dnech. Díky.

Jména výherců:
Václav Hlinovský, Zruč - Senec
Marek Fric - Štětí
David Klíma - Kralupy nad Vltavou
David Franta - Ivančice
Jiří Schreier - Studénka

Galerie