Výbava

Deska

Deska je základ a její šířka se měří na palce. Nejčastější rozměr je 7.75 nebo rovných 8. Pro začátečníky jsou ale vhodné menší rozměry. Přední část desky je nose a zadní část je tail. Povrch kde stojíš pokrývá grip.

Kolečka

Jejich tvrdost se časem ustálila na čísle 100, což je největší tvrdost. Ale používají se i měkčí, např. na slalom. Kolečka jsou k truckům přišroubovány klíčem č. 12.

Trucky

Trucky ti umožňují zatáčet na skejtu. Jejich utažením či povolením reguluješ jejich pohyblivost. K manipulaci s kingpinem, kterým utahuješ či povoluješ, potřebuješ klíč č. 14. Po delším ježdění je třeba vyměnit tzv. silent blocky, což jsou pružné části umístěné na kingpinu. Trucky jsou přišoubovány zespodu matkami, na které potřebuješ klíč č. 10. Z horní strany jsou šrouby povětšinou na křížový šroubovák, nebo na imbus.

Ložiska

Ložiska pro skateboard mají své technické jméno a to je ABEC. Dle kvality jsou pak od jedničky, až devítku, což je největší kvalita. O ložiska je nutné se starat a když kolečka přestanou jet plynule, je třeba je sundat a vyčistit.

Chrániče a helma

ČAS dopuručuje jezdcům pod patnáct let používat vždy helmu, chrániče na kolena, na zápěstí a na lokty.