Zpráva z Valné hromady ČAS v roce 2012

 

Máme za sebou letošní Valnou hromadu, kdy byly probrány loňské aktivity a nastíněny ty letošní. Změnila se i sestava Vykonného výboru a také sestava partnerů. Těm z vás, které dění kolem ČAS zajímá, by článek neměl utéct.

2011 – souhrn aktivit

Skate akademie
Úspěšné spuštění projektu a rozjetí akademií celkem v sedmi městech. Celková účast 80ti dětí. Spojení s DDM se vyplatilo a ve většině měst jsou akademie přijímány kladně. V rámci podpory akademie proběhlo několik promo akcí s přímým vystoupením ČAS.

Web ČAS – poradenský server
Na webu ČAS jsou k dispozici :

-       formuláře pro získání sponzoring

-       uspořádání závodů „krok za krokem“, včetně možnosti oslovení partnerů ČAS

-       práce rozhodčího na závodech v ČR

-       vznik vlastního občanského sdružení „krok za krokem“

-       novinky z české skate scény

 

ČAS – pomoc při jednání s městem
Na podzim roku 2011 byla ČAS přizvána k jednání o skateparcích ve třech městech v ČR. V Letohradu, v Lanškrouně a ve Slatinicích u Olomouce. Byla navázána komunikace s městem Plzeň, kde byly doporučeny firmy k realizaci skateparku. ČAS doporučuje firmy Mystic Constructions a Fiverapms. Obě z důvodu dostatečné praxe se stavbou skateparků nejen na území ČR.

ČAS partnerem akcí v ČR
Hned několik akcí se uskutečnilo v rámci partnerství s ČAS. Viz příloha Spolupráce_2011.doc. ČAS v roce 2011 organizovala den 21.6. v Praze a dávala k dispozici info z dalších míst po celé ČR. Plus další akce po celé ČR a zhruba v desítce contestů se objevila deska jako cena pro vítěze.

2012 – návrhy aktivit a info

Rozšíření působnosti skate akademie
Kromě tradičních bašt skate akademií v městech po celé ČR jsou v plánu města další jako je Kolín, Ústí nad Labem, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové a dalších. Celkový počet měst by měl dosáhnout čísla 15 a počet zúčastněných dětí překoná číslo 200.

2012:
Praha 2x, Karlovy Vary, Brno, Olomouc, Ostrava (?), Ústí nad Labem (?), Hradec Králové, Pelhřimov, Znojmo, Kolín, Litovel, Mělník, Františkovy Lázně, Ústí nad Orlicí

Skate akademie v Praze podzim 2012
Velký progres je plánován na letošní podzim, kdy bude osloveno díky soukromé společnosti Kroužky (www.krouzky.cz) najednou 150 základních škol v Praze. Kroužky s těmito školami spolupracují a mají tak pod sebou možnost oslovit 8.500 žáků základních škol. V nabídce bude skate akademie určená pro tělocvičny. Firma Ambassadors vyrobila model skejtu vhodného na parkety. Viz. valná hromada v roce 2011, kdy byl podán návrh na jeho výrobu a tento skateboard byl zrealizován na přelomu roku 2011/2012. Kampaň se uskuteční v září 2012 a start akademií je plánován na říjen 2012. V případě několika desítek akademií je to velká výzva a ČAS i nadále shání intstruktory pro Prahu. Předpokládaný start kurzů je mezi 13:00 – 16:00 v rozmezí po – čt a předpokládaný plat instruktora je 200,- kč/h. Hledejte prosím zájemce o výuku.

Hala ČAS
ČAS se stala na základě výběrového řízení provozovatelem indoor haly v Ústí nad Orlicí. Hala je v současné době v rekonstrukci a otvírat se bude v květnu 2012. Skatepark bude určen pro skate, bmx, inline a scooter.

Granty a dotace
Podána žádost na městu Praha se zaměřením na akci Pražský Démon (získaná dotace 30.000,-) a na letní kemp skate akademie v Českém Krumlově (získaná dotace 10.000,-).

Aktivity ČAS:

-       sjednocení o.s. na území ČR – předávání informací, možnost předávání zkušeností novinky z české skate scény

-       21.6. – Mezinárodní Den Skateboardingu

-       nadále pokračovat v pomoci lokální scéně ve formě poradenské instituce (skaters, města)

Propojení závodů v ČR
Připravuje se propojení závodů pro nejmladší jezdce na úrovni skate akademií, s tour pro nesponzorvané a s ČSP. Další info již brzy.

Support Partners 2012:
Ambassadors, Skateshop.cz, Swis-Shop.cz, RedFrog a Euro RSCG.

S firmami Rock’n’Roll a Mystic Skates byla ukončena spolupráce.

ČTK a media
V loňském roce byly položeny základy spolupráce mezi ČTK a ČAS (viz info ohledně MČR v MFDnes). ČTK bude informována o kompletním závodním kalendáři ČAS (Junior, Advanced, Master) a přes MFDnes budou informovány lokální zástupci MFDnes.

Výkonný výbor – změny
Svou funkci po odchodu z EURO RSCG dal k dispozici Jan Faflík.

Nová sestava:
Jan Lankaš, Tomáš Koudela, Matěj Homola, Pavel Chaloupek, Tomáš Vintr.

Galerie