Závodní činnost v roce 2023

Samotný Český skateboardový pohár doznal nejvíce změn v roce 2022. Sérii pro dospělé a juniorskou sérii, doplnila série Ladies a také se jednalo o rok, kdy bylo nejvíce zastávek. Bylo jich celkem čtrnáct, patnáctá v Karviné se zrušila. Rádi bychom vám přiblížili aktuality se kterými postupně jdeme vem po členské schůzi ke konci roku 2022.

Aktuální návrh míst pro rok 2023:

Junior:

Street: Praha, Frýdek-Místek, Jihlava, Havířov

Park je umožněn jet v rámci série dospělích

22.9. – 24.9. MČR Praha, Štvanice.

Ladies:
Street i park: Zbraslav, Ústí nad Labem

22.9. – 24.9. MČR Praha, Štvanice.

Dospělí:

Park: Frýdek-Místek, Říčany

Street: Strakonice, Karviná

22.9. – 24.9. MČR Praha, Štvanice.

K dalším změnám pak patří možnost postupů mezi jednotlivými věkovými kategoriemi a systém MČR. Věkové kategorie jsou U10, tedy do deseti let, U15, což je mládež ve věku deset až čtrnáct let a pak starší patnácti let. Vítězové MČR Junior U15 v roce 2023 mají zajištěnou účast i na zastávkách pro dospělé v roce 2024.

Samotný věk je směrodatný v den prvního závodu série, tedy když závodník v průběhu série dosáhne věku vyššího, dokončí sérii v té kategorii, v jaké začínal.

Změny na Mistrovství ČR

Asi nejzásadnější změnou, po loňské zkušenosti, je přidání pátečního závodního dne, kdy se odjede open předkvalifikace pro street. Do sobotní kvalifikace pak postupuje TOP 5 z juniorských pátečních závodů, TOP 10 dospělích a TOP 5 ladies z páteční předkvalifikace. Tuto sestavu doplní TOP 10 z průběžného pořadá juniorské i dospělé série. Ti kteří postupují do soboty na základě průběžného pořadí dané série, páteční závod nejedou.

Možnost postupu mezi kategoriemi

V případě že se jezdec nebo jezdkyně, bude nacházet na prvních dvou místech průběžného pořadí juniorské série, má možnost jet starší kategorii. Což platí z kategorie U10 do U15, z U15 do 15+. Průběžné pořadí vznikne po skončení prvního juniorského závodu. V případě že tuto možnost jezdec odmítne, nebo se dalšího závodu nezúčastní, tato možnost je umožtněna dalšímu jezdci v pořadí.

Veškeré další podrobnosti najdete na https://www.czechskateboarding.cz/cesky-skateboardovy-pohar/soutezni-rad.

Galerie