Začátek roku ve znamení příprav: závodní scéna

Další meeting je za námi, v sestavě předseda Jan Lankaš, Tomáš Velický, který se stará dlouhodobě o vše co je spojené se systémem závodů, má na starosti rozhodčí, jejich přípravu a také online scoring. Přivzali jsme k meetingu i Martina Karase z Worldskate, který má na starosti stejné záležitosti, jen ve světovém měřítku a není tak nikdo povolanější. Starší z vás si jej budou pamatovat z Mysticu, kde dělal rozhodčího a za dalších závodů. 

Výsledkem online schůzky bylo především info k začátku sezóny 2022 ve světě a samotní termínovka by k nám měla doputovat během března 2022 a první mezinárodní závody by měly začít od června a dál. Jedná seo závody zahrnuté do kvalifikace na LOH 2024. Z těchto kvalifikačních závodů vypadly lokální Mistrovství, kam patří i naše MČR, nicméně nevylučuje se, že MČR budou zahrnuto v jiných sériích pořádaných od Worldskate. 

Důležitým bodem schůzky pak bylo sestavení prezentace pro nadcházející školení rozhodčích v rámci národní úrovně, na které tomáš Velický spolupracuje právě s Martinem Karasem. Termín školení je určen na průběh března a přesnější umístění bude známo minimálně měsíc předem a v plánu je i udělování nárdoních licencí pro Česko.

V případě, že bystě měli zájem o práci rozhodčího, nebo vést svůj klub, sledujte náš web, kam budou postupně přibývat další novinky a upřesnění pro letošní rok.

Galerie