Začátek roku ve znamení příprav: reprezentace

Dalším podstatným pilířem asociace, je reprezentace, kde se po členské schůzi změnila sestava a také její zaměření, kdy se orientujeme spíše na mladší ročníky. V týdnu si nad tím sedli předseda Jan Lankaš a hlavní trenér asociace, Tomáš Weimann. Tím nejdůležitějším je samotná sestava, kterou najdete na našem webu a finální seznam to stále není. Poslední jména snad připíšeme během pár dní a zároveň se jedná o sestavu, která bude moci jako první využívat naší krytou zateplenou halu, která vznikla v areálu pražského Olympu.

Olymp sídlí u Stromovky a v případě, že jste v létě zavítali na olympijský festival, tak jste mohli vidět samotný skatepark na vlastní oči, případně si v něm i zajezdit. Skatepark na místě zůstal a podařilo se jej díky Olympu zastřešit, zateplit a čeká se na povrchové úpravy. Samotný Olymp je sportovní organizace ministerstva vnitra a v jeho areálu fungují i sportovní kluby a jeden z nich bude i klub skateboardingu. Členové klubu pak budou moct skatepark využívat a těmi bude v první vlně právě reprezentace.

Součástí debaty byla i práce s mládeží do 23 let, která bude spočívat na bedrech samotných klubů. Ty pak budou o svých top jezdcích informovat hlavního trenéra a tím bude zajištěn posun mladých do vyšších příček závodního skateboardingu. Velký důraz se pak klade na ČSP Junior. Zastávky budou jakousi výkladní skříní jednotlivých klubů, především co se organiazce týče a za jezdci pak vyrazí na cesty jak samotná repre, tak i hlavní trenér. V loňském roce a předloňském měla premiéru Repre tour a ta budou letos součástí ČSP Junior. 

Co se trénikových plánů týče, jsou rozděleny do jednotlivých dnů v týdnů a svůj prostor dostane street, park a holky i kluci. Jejich tréninky budou probníhat společně, pro předávání zkušeností. Součástí pak budou i interní bodovací závody, kde se bude poměřovat i výkon mezi repre jako takovou.

 

 

Galerie