World Skate a Street League Series spojují síly a vyšlapávají cestu do Tokya

Světová organizace World Skate, která zastřešuje skateboarding na globální úrovni a je partnerem Mezinárodního olympijského výboru, dohodla se Street League Series spolupráci minimálně do roku 2022. Šňůra závodů SLS se stane oficiální Wolrd Skate světovou sérií a Supercrown Championship bude oficiálním mistrovstvím světa.

 

Zpráva přichází ve chvíli, kdy do prvních olympijských her s účastí skateboardingu zbývá lehce přes dva roky a zatím chyběla série závodů, přes kterou by se mohli reprezentanti jednotlivých krajin do Tokya nominovat. Street League je vyzkoušený formát, který se globálně těší velké popularitě a o možné dohodě se už delší dobu diskutovalo. Street League se díky tomu od roku 2019 více otevře a můžeme se těšit na pět dvoudenních závodů s otevřenou kvalifikací pro dvojnásobek jezdců nebo ženské závody na každé zastávce.

 

V rámci podpory růstu skateboardingu se budou měnit také pořadatelská města pro mistrovství světa podobně, jako to je u jiných sportů. Co se závodu ve skateparku (bowlu) týká, tak žádné oficiální informace zatím nejsou k dispozici. „Samozřejmě to nejzásadnější pro Česko jsou jezdci, kteří se budou světové série účastnit. Kritéria zatím nebyla představena, ale letošní nejdůležitější roli by v nich mělo hrát mistrovství ČR“ dodává předseda České asociace skateboardingu Jan Lankaš.

 

Letošní rok se ponese v duchu nastavování kritérií na celosvětové i lokální úrovni. Do začátku kvalifikačního olympijského cyklu zbývá necelých osm měsíců, nicméně národní mistrovství se konají ve většině zemí i za méně než půl roku. A ty se pojedou již kompletně podle kritérií World Skate.

Galerie