Volcom Wild In The Parks 2012

Skatebordový závod Wild In The Parks se bude konat už tuto sobotu v Mystic skateparku na ostrově Štvanice v Praze 7. Závod s dlouholetou tradicí se opět po roce v rací do Prahy. Vítězové se pak sejdou na finále, které letos proběhne ve španělské Sevile. 

Mystic skates a Volcom Stone uvádí
Wild in the Parks – Praha, Štvanice skatepark

Sobota 1. září 2012

11:00 Registrace jezdců

13:00 Začátek závodu

 
Tričko pro prvních 80 jezdců for free

 

Wild in the Parks se poprvé konal před sedmi lety jako skateboardový závod, který je určen především pro dětské závodníky a všeobecně pro zábavu a pohodovou náladu. Hlavním cílem není pouze samotný závod, ale perfektní atmosféra doprovázená hudbou, občerstvením a spoustou dárků pro jezdce. Vše je vždy pro přihlášené závodníky zdarma.

 

Závod má jiný formát než běžné skateboardové závody, které se většinou jezdí cutdown systémem dvou kol po jedné minutě, kdy se jezdec přes kvalifikaci musí náročně probojovat do semifinále a následného finále. V závodě Wild in the Parks jde o to, aby se všichni bavili skateboardingem a zároveň si i zasoutěžili. WITP se jede formátem Jam, kdy jezdci jezdí ve skateparku najednou jak při běžném tréninkovém dni a při tom je porota hodnotí. 

 

Toto léto se divočina v parku pojede již po osmé.  V návaznosti na tuto akci bude 6.října Evropské finále ve Španělské Seville. 

 

V závodě Wild in the Parks se závodí ve 3 kategoriích: do 14 let včetně, nad 15 let a v kategorii Pro/Am (sponzorovaní jezdci). Pět nejlepších z každé kategorie se kvalifikují na evropské finále WITP Champs ve Španělské Seville. Všichni vítězové vyhrávají věcné ceny a v kategorii Pro/AM si rozdělí prize money 6000Kč. Závody mají omezenou kapacitu závodníků a to 45 jezdců na každou kategorii. Jezdci jsou pak rozděleni do heatů. Závodníci jedou v 20 minutovém jamu. Jam se jede na třech určených překážkách, které se započítávají v bodovém rozsahu od 0 do 20 bodů. Jam znamená, že jezdci v jednotlivém heatu jezdí všichni najednou. Na každé překážce je jeden rozhodčí, který uděluje body. U dalšího heatu se rozhodčí vymění, aby byla zachována objektivita. Jezdec tak může získat maximálně 60 bodů. Z každého základního heatu postupuje nejlepších 5 do finále. Finále je tvořeno dvěma heaty zase po 15 jezdcích a jam je prodloužen na 30 minut. Z těchto dvou finálních heatů jsou pak vyhlášeny výsledky celé akce.  Každý závodník dostane tričko Volcom stone - Wild in the Parks 2012 a vítězné příčky si odnesou desítky dárků od firmy Volcome Stone v podobě mikin, kšiltovek, peněženek a dalších výrobků. Po celé akci jsou dárky rozdávány i divákům.

 

 Startovné i vstup pro veřejnost do skateparku je zdarma.

 

Volcom Wild In The Parks 2012

Galerie