Vítězem ČSP série Arnošt Ceral a Martin Jurášek, na MČR ve streetu Rišo Tury!

V sobotu 30.9. byla na pražské Štvanici zakončena série českého skateboardového poháru (ČSP) 2017, na Mistrovství ČR ve skateboardingu. Akce byla pořádána ve spolupráci Mystic Skatepark Štvanice z.s. a Česká asociace skateboardingu z.s. za podpory partnerů série Ambassadors, Excelent, Vans a Red Bull, které na MČR doplnily Volcom, Etnies, Black Flyes, Mountain Dew a Toi Toi. Sobotní program začal už v po deváté ráno tréninky nejmladších kategorií závodu Street Kids, který svými pravidly vycházel z celoroční série Day for Kids. Po této části následovala session nejlepších juniorských jezdců. Desítka juniorů vzešla ze série juniorského ČSP a jejich část byla více než důstojnou předehrou pro hlavní závod. Po poledni už startovala kvalifikace ve streetu, na který navázala kategorie bowl, open jam pro ženy, semifinále streetu a finále streetu. Již ve večerních hodinách došlo na předání cen všech kategorií a to i vítězům průběžného bodování letošního ČSP.

Těmi se pro rok 2017 stali Arnošt Ceral v kategorii street a Martin Jurášek v kategorii bowl. Novinkou pro rok 2017 byla ocenění i firem, které jednotlivé jezdce sponzorují a vznikla tak skateboardové obdoba “poháru konstruktérů”, nazvana Most Valuable Company. V kategorii street tak vyhrála firma Ambassadors a v bowlu You Can Do It.

Celkem se sobotního závodu zúčastnilo ke 120 jezdcům, za doprovodu podpory čítající 1000 diváků na Štvanici. Všem oceněným se rozdali prize money ve výši 40.000 CZK a dalších 30.000 CZK ve věcných cenách.

Závěr samotného dne patřil kategorii best trick, kde s trickem nollie crooked nollie flip out vyhrál Martin Pek. Po vyhlášení patřil večer mexické kapele Lozt Mezcal a samozřejmě všem, kdo MČR zakončili v duchu kvalitní afterparty.

ČAS s.z. děkuje všem partnerům série, bez kterých by se myšlenka obnovy nestala skutečností a velký dík patří všem jezdcům, kteří se letošní série zúčastnili a kterých bylo celkem ke 140, za podpory více jak 100 firem.

Přikládáme odkaz na průběžné výsledky ČSP, kde najdete online i kompletní výsledky MČR. Ve spodní části obrazovky najdete přepínáí mezi průběžnými výsledky ČSP v jezdcích i firmách, plus celkové výsledky každá zastávky letošního ČSP.