Vilém Jakeš a Terez Kubalová na třetích místech závodu Inter Skate

Vilém Jakeš a Terez Kubalová se vypravili zabojovat na mezinárodní závody INTER SKATE do německého Mönchengladbachu. Ve čtvrtek v podvečer dorazila výprava do dějiště závodů, kde jim organizátoři po dlouhé cestě umožnili cca 2 hod potrénovat na páteční kvalifikaci. Za to jim patří velké díky, protože se to ukázalo jako zásadní pro naše riders v následném průběhu závodu. Velké přání našich jezdců bylo probojovat se do sobotního finále - což se nakonec i podařilo.

Páteční kvalifikaci zajel Vilém na jistotu a do sobotního semifinále postoupil z 5 místa.

Semifinále Men Pro i Girls se jelo systémem dvou jízd 45 sec. a tří best triků, přičemž se počítala lepší jízda a dva best triky. První na řadu přišla Terez, která hned na poprvé zajela čistou jízdu. Druhou chtěla ještě vylepšit, ale to se jí nepodařilo. Poté vrátila dva ze tří best triků a nakonec postoupila do finále ze třetího místa.

Poté otevřel brány semifinále i Vilém a hned první čistou jízdou si získal fanoušky a dodal si klidu do další fáze závodu. Druhou jízdu ještě vylepšil a když vrátil všechny tři best triky, bylo jasné, že postoupí do finále. Nakonec postoupil jako Terez ze třetího místa.

V podvečer a v úžasné atmosféře začala finále Terez Kubalová. Opět zajela jednu jízdu čistou a vrátila dva ze tří best triků. To jí v konečném pořadí vyneslo třetí místo. Poté se už jelo finále MEN PRO. Vilém v každé své jízdě chyboval a nenavázal tak na skvělé semifinálové a kvalifikační jízdy. Hned se ale oklepal a vrátil první dva best triky, po kterých figuroval na průběžném druhém místě. Tam také zůstal až do posledního best triku Matiase Dell Olia, který velké nervy ustál, vrátil poslední best trik a po zásluze zvítězil. I tak si Vilém odváží skvělé třetí místo a další velkou zkušenost.

Galerie