Video z Dubaje a rozhovor s Tomášem Vintrem

Český repre tým byl na soustředění v Dubaji, máme pro vás jak video tak i rozhovor s Tomíšem Vintrem, který má českou repre na starost.

Čau Tome, jak vůbec vznikla myšlenka jet do Dubaje a jakou jsi měl s sebou partu?
Ahoj, do Dubaje jsme vyráželi ve složení Já, Maxim Habanec a Martin Pek a s námi jako trenér ještě Tomáš Weimann, kterýho bude většina z vás znát, protože je to výbornej českej skater, kterej dělá i rozhodčího na ČSP a MČR. Navíc je to taky trenér, se kterým všichni 3 cvičíme. A teď tedy k tý myšlence..:-) Do Dubaje jsme vyrazili trénovat, jezdit a reálně na sobě trochu zamakat, což byl i důvod, proč s námi jel Wemi. Martin, Max i já jsme v Český skateboardový reprezentaci a tahle cesta byla pořádaná OLYMPem, kde jsme jako skateboarding zařazeni. Před koncem roku bychom měli jet ještě na jeden trip, ale zatím přesně nevím, kam se pojede - zrovna to dávám dohromady.

To zní super. Hodně lidí si asi nedokáže představit, že by jeli na takhle organizovanej skate-trip. Jak to probíhalo?
Probíhá to stejně, jako ostatní skate tripy, jen jsme místo street skateboardingu jezdili v XDubai skateparku, kde jsme se připravovali na nadcházející závody. K tomu jsme s sebou měli Wemiho, se kterým jsme každej den cvičili, abysme měli taky fyzičku a byli dostatečně protažený, což většina skaters (včetně nás) dlouhodobě zanedbávala. Musím říct, že se mi díky tomu, že existuje reprezentace a máme takovýhle možnosti jezdí o hodně líp. Tím, že jsou teď lidi, který mi můžou poradit s tím, jak špatně se třeba hýbu, nebo protahuju, se všechno mění. Kéž by taková šance byla už dřív.

Kdo je na tom pohybově nejhůř a kdo z vás 3 naopak nejlíp?
Na tohle ti odpovídat nemůžu já, ale právě Wemi, kterej s námi cvičil v posilce, nebo třeba jógu, u který jsme špatný všichni 3 stejně.

Na jak dlouho jste v Dubaji byli?
Vyrazili jsme na 8 dní s tím, že už teď vím, že na tyhle cesty to chce jezdit alespoň na 14 a víc. Myslím si, že progres fyzickej i v ježdění bude po 14-ti dnech už docela vidět.

Popiš nám váš standardní den.
Většinou nás budil Wemi někdy kolem 8.hodiny, šli jsme cvičit nebo se protáhnout třeba na pláž, potom rovnou na snídani, chvíli chill na pokoji, pak některý dny i 2. cvičení, oběd a cesta do XDubai, kde jsme byli až do večera. Pak jsme se šli třeba podívat do města, zašli jsme někam na večeři a nejvíc utahaný jsme se vraceli zpátky do Dubai Marina, kde jsme bydleli.

Takže až na to cvičení je to takovej standard. Skateboarding a chill po městě?
Vždyť to říkám. Bylo to super a tréninky beru jako mega zkušenost, protože teď konečně vidím ty fyzický nedostatky, který jsme všichni měli (a pořád máme).

Tak díky moc za rozhovor a těším se, jaký zážitky přivezete příště.
Taky díky a užijte si malej instagram edit, kterej jsem natočil v parku pro ČAS a OLYMP.

 

Galerie