Vaše názory na skateboarding a práci ČAS

V naší vánoční soutěži byly zařazeny i anketní otázky, které daly možnost vyjádřit svůj názor skejtové komunitě v ČR. V článku jsme vybrali některé z nich a děkujeme všem za účast v anketě. Anketa sama má spoustu dalších příspěvků a všechny nám budou pomáhat při práci v roce 2012. A do roku 2012 vám přeje Česká asociace skateboardingu spoustu zdraví a ať vracíte vše co si usmyslíte udělat. Jak na skejtu, tak i v osobním životě. Na viděnou a na čtenou v příštím roce!

Anketní odpovědi z vánoční soutěže s ČAS.

Jakým směrem by se měla ubírat práce ČAS v roce 2012?

Snažit prosadit se o výstavbu více betonových skateparků!Vydrží dýl a zajišťují mnohem kvalitnější pojezd, za předpokladu, že jsou udělány kvalitně (viz. Letohrad..)(Bouhouš Hlušička)

Možná by neuškodili nějaké ty lokální závody podporované ČASaby se třeba zviditelnili i jiní jezdci. Myslím že by ČAS mohla pokračovat se skateboardingovou školou, je to dobrý začátek pro malé skejtáky a skejtačky.(Gabka Samiecová)

Aktivity ČAS vedou k podporování skateboardingu v Česku, takže jsou dostatečné, akorát bych ocenil více zviditelnění méně známých jezdců.(Patrik Sochor)

Podpora menších skate dem pro určité firmy!(Štěpán Bícha)

Přinejmenším pokračovat, v tom co dělala. Hlavní je skateboarding dostat mezi mladý kluky.Přesvědčit rodiče, že skate není o tom vodpalovat magory v parku a lejt.(František Křeček)

Co podle tebe chybí českému skateboardingu?
Underground (Martin Chaloupka)

* P * U * N * K *(Marek Fric)

Takový ten "malý sponzoring" ve městě jako je třeba Plzeň je hodně skaterů ale jen pár z nich má nějkaý sponzoring, znám hodně kluků co jezdí hodně dobře ale nemají tolik peněz aby mohli dát za novou desku třeba 1 600 Kč. Myslím si, že kdyby místní skateshopy dávali třeba jen slevy nebo takhle šlo by to hned lépe.(Dominik Beránek)

Myslím že by měla být rozjeta nějakáserie amaterských závodů, veškeré závody u nás jsou pro sponzorované lidi. Tudížsi myslím že tím skate trochu upadá, protože se vše točí kolem 50 lidí.(Václav Hlinovský)

Chybí tu vztahy mezi lidmia skateshopy,rozrůstá se velký počet e-shopů a proto skateshopy přestávají prodávat hardware,desky komplety atd.(Ondra Zechovský)

Českému skateboardingu chybí asi jenom ty skateparky a nějaká hala na trénování v zimě. Stále se stavějí samé haly pro atlety,florbalisty apod. Ale města si neuvědomují, že třeba v tom městě jsou lidi, kteří město reprezentují celou sezónu a nic za odměnu nedostanou. Je to asi tím, že se skateboarding nebere jako normální sport, ale tak že skateboardisti jsou jenom banda huličů,feťáků a problémistů. Lidi by měli koukat na skateboarding jako na normální sport.(Jan Krabec)

Těžko říct, ale uznání mezi lidma.Fotbal to je v ČRúplně jasná věc, že malej prcek bude chodit kopat, ale na skate se každej dívá jako na zevláky, ale za to si asi všichni můžem sami.(František Křeček)

Tak tady bych se asi mohl rozepsat na referáty a romány.Ale osobněsi myslím, že českýskateboarding je unikat.Máme mnoho velmi schopnýcha technických jezdců.Ale poněkud se mi zda že chybínějakávětšíodlišnost u mnoha jezdcůnapř. v Praze.V tomhle asi mám stejnýnázor sJulianem Kimurou(kterýtoho uždosti procestoval).Ale téžje to věc jedince. Znám lidi, kteřídoslova při ježděnízabijí ale nejsou to velkáani známájména.A více schopných lidito chce.Ne že by jich bylo málo. Jen kdyžje víc jde to líp.Lidi zvedejte se a dělejte něco! Sám jsem zjistil,že to neníjen o skejtovánía chillu.Nic samo nepřijde! (Kristian Chavik)

Lepší skateparky,celkově podmínky pro skate,třeba na Moravě toho moc není i když tam jsou teď2 pecka bazény betonové,ale mysleme na všechny něco jako je Kladno na moravě chybí.(Martin Bryndač)

Jaká jsou pozitiva českého skateboardingu?
Úroveň! Kdyby se ta elita, co tu jezdí fakt špičku dostala do světa, určitě by se neztratila.(Martin Chaloupka)

Jako ve všem je to taková ta česká zapálenost, dobrý skateparky a dobré zastoupení jako je třeba ČAS.(Dominik Beránek)

Stalin. (Jan Lipenský)

Myslím si že úroveň českého skateboardingu pořád roste a to je dobře, jen tak dál skater boys and girls.(Jiří Schreier)

Nevím jak to chodí v okolních státech, takže nemůžu posuzovat, protože to co vidíme ve všelijakých videích, je mizivý procento veškerýho jezdectva tý daný země, ale myslím si, že na naši malost, je tady dost skejťáků a jejich i dost, který jsou na vyšší úrovni. Máme tady po republice celkem dost parků (počet hal je ale žalostnej), historie je tu taky bohatá, tradice Mystic cupů.Kua, mám to tu rád! (Marek Fric)

Galerie