V UnO začala série Day for Kids 2013

Dne 1.6. v sobotu se uskutečnilo již třetí pokračování akce Day for Kids v hale v Ústí nad Orlicí a začala tak letní série DFK. Děti měly možnost opět porovnat síly mezi sebou, ale zároveň si užit dětský den v největší zastřešené hale u nás. Sjely se děti s rodiči nebo se svými instruktory z Jihlavy, Prahy, Pardubic a Náchodu.

 

Kompletní galerie na ČAS Facebook.com!

Halu měly celou pro sebe a tak měly prostor si vyzkoušet všechny druhy překážek a mohli využívat rady svých instruktorů. Závod jsme uspořádali na tři kategorie (začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí ) Jezdili jsme v podobě jamu po dvou dětech na dvě minuty a po celé ploše skateparku. U začátečníků jsme mohli vidět, už pohodovou jízdu po parku, ollie na v jízdě na zemi,nebo dropování menších radiusů. Mírně pokročilí byli všichni z Jihlavy a tak to byl souboj mezi kamarády z kterého nejlépe zajel nejmladší a to byl Vašík Eiglů, který ukazoval, že se na skejtu opravdu nebojí a lítal parkem velkou rychlostí, také předvedl pořádný ollie a otočku ve velkém radiusu. Z pokročilých zajel nejlépe Kryštof Macek z Náchodu, který diktoval po celý den, ollie na transferu nebo pořádnej popshouvit, jako druhý skončil Martin Štolba z Jihlavy ukázal fs ollie na transferu, shouvit ze schodu a grind na bedně.

Třetí místo si vyjel z Kostelce Tadeáš Novák odjel jako jediny ollie do eurogapu nebo fakie fs na bangu. Speciálně ohodnocená byla sedmiletá Adelá Dončuková z Pardubic, která sjížděla největší překážky a zešlapovala největší radius a udělala i rocknroll v rádiusu.

 

Po vyhlášení výsledků a předání cen následovala exibice od místního trenéra Qetáka, a jihlavských riderů Tomíka, Petra Seitla a Michala Kušuta. Poté následovala volná jízda asi do 16:00.

 

Akce se vydařila na perfekt, děti si užily haly i vybojovaných cen. Ještě je třeba zmínit, že od prvních závodů v Ústí šla úroveň skateboardingu zcela nahoru a dětem moc prospívá, jezdit v nových parcích a celodřevěná hala v Ústí je pro ně to nejlepší co může být.

Děkujeme za účast dětí i rodičů také publikum za povzbuzování dětí.

 

Text: Tomík

 

Začátečníci : 1. Oliver Braun (Praha) 9let

                      2. Tomáš Fedra (Jihlava) 11 let

                      3. Filip Tomášek (Náchod) 7 let

Speciální umíštění : Adela Gončuková (Pardubice) 7let

 Kompletní galerie na ČAS Facebook.com!

 

 

Mírně pokročilí: 1. Vašek Eiglů (Jihlava) 8let

                         2. Simon Ryba (Jihlava) 11let

                         3. Sebastián Vrzal ( Jihlava) 11let

Kompletní galerie na ČAS Facebook.com!

 

Pokročilí:   1. Kryštof Macek (Náchod) 11let                                                                                                              

                  2. Martin Štolba (Jihlava ) 12let

                  3. Tadeáš Novák (Kostelec) 11let

 

Kompletní galerie na ČAS Facebook.com!

 

Další závody série Day for Kids:

Série závodů Day for Kids 2013