Únorové dění v ČAS

S koncem února a začátkem března se toho děje spoustu jak ve světě, tak i těsně za hranicemi ČR a samozřejmě dějí se věci i u nás. Rádi bychom vás seznámili s tím na čem pracujeme a s aktuálním vývojem českých ale i zahraničních závodů.

Český skateboardový pohár
Od prosince pracujeme na termínové listině letošního ČSP 2020, které doznalo významných změn v podobě oddělení závodů Street a Park.  Z důvodu větší časové potřeby pro kategorie U9 a U14. V loňském roce se zvedl zájem o tyto kategorie a předpokládáme že tento trend bude pokračovat i v roce letošním. Samozřejmě nárůst počtu zastávek se rovná nárůstu nákladů na sérii, s čímž nadále pracujeme. Nicméně termíny jsme v únoru vypustili do světa a ponecháváme si i nadále možnost případných změn.

ČSP 2020:
18.4. Mistrovství ČR, Praha – Street / Park
6.6. Chomutov – Park
20.6. Ostrava – Park
4.7. Jihlava – Park
11.7. Trutnov –  Street
15.8. Havířov – Street
22.8. Příbram – Street
19.9. Frýdek Místek – Street / Park
26.9. Finále ČSP 2020 – Street / Park

Tou nejviditelnější změnou je přesun MČR na začátek série, z důvodu započítání mistrovství do kvalifikačních závodů na letošní letní olympiádu. Body byly započítány i z mistrovství v roce 2019 a jsme upřímně rádi, že jsme u Worldskate prošli schvalovacím procesem pro tento typ závodů. 

Samotné práce na sérii i nadále pokračují a brzy vypustíme kompletní info, včetně prize money, časových rozpisů, informací o přihlášení na jednotlivé závody a další nezbytné náležitosti série.

Zahraniční závody
Kompletní letošní seznam závodů, které jsou důležité, nebo je pořádá či na nich spolupracuje ČAS, pro vás aktualizujeme v tomto článku https://www.caskate.cz/novinky/detail/375/rozpis-zavodu-cas-pro-rok-2020-a-kvalifikacnich-zavodu-na-loh-2020/ a netřeba zdůrazňovat, že veškeré dění v zahraničí, ovlivňuje zdravotní situace ve světě. V tuto chvíli byl přesunut závod v Peru na datum, které ovlivnilo původní termín MČR čtvrtého dubna. Zároveň se zrušily dva závody v Číně a na tento termín jsme posunuli MČR, tedy na osmnáctého dubna. Ohledně Streetleague v Pekingu zatím nemáme aktuální info. 

Nicméně se všemi možnostmi musíme pracovat, reagovat na ně a je jasné že situace ve světě komplikuje jakékoliv plánování nejen nám, ale všem co se na tuzemských i zahraničních závodech podílí. 

Česká reprezentace a VV
Jak jste si všimli, ČAS doznala změn v sestavě výkonného výboru, kde jsou nově tři jména a to Honza Bašný, jehož náplní jsou aktuálně sociální sítě, Honza Faflík, specializující se na marketing a Tomáš Weimenn, neboli Wemi. Wemi se již několik let věnuje profesionálně tréninku a od roku 2018 k němu dochází česká reprezentace, což víte dobře z našeho Instagramu. Svěření reprezentace právě Wemimu, který má za sebou i dlouholetou kariéru strávenou na skateboardu, se tak samo nabízelo a je super s jakou vervou a chutí se této činnosti Wemi chopil. Společně s ním se o team stará Petr Humpl, který do řad asociace vstoupil už v průběhu loňského roku. Byl vytvořen tréninkový plán, se kterým byla reprezentace seznámena a je třeba zdůraznit že se jedná o plán nikoliv na měsíc, ale na další roky dopředu. Aktuální kvalifikace na LOH v Tokyu končí na konci května, kdy bude reprezentantům samozřejmě Wemi nápomocen ale zaměří se spíše na další roky, které budou následovat. 

Klubová scéna
Seznam aktuálních klubů vedených pod ČAS najdete nahttps://www.caskate.cz/asociace/spolupracujici-kluby/ a na zvýšená počtu klubů se nadále pracuje. V případě, že byste měli zájem o přidání klubu pod ČAS a čerpat výhod na cestování a cílený rozvoj vašich skaters, tak vše najdete na tomto odkazu https://www.caskate.cz/jak-zacit/informace-o-spolupraci-s-cas/. V letošním roce budeme opět podporovat spolupracující kluby v cestování po ČSP a budeme i nadále hledat talenty pro juniorskou reprezentaci. Jestli začínáte jezdit, nebo chcete začít trénovat či se zeptat na cokoliv, nebojte se zeptat přes info@caskate.cz.

Kontakt
V případě, že byste měli jakékoliv otázky, je vám email info@caskate.cz k dispozici, případně najdete odpovědi na stránce https://www.caskate.cz/asociace/otazky-a-odpovedi/

Galerie