Street na olympiádě má za sebou svou premiéru!

Yuto Horigome se stal vítězem streetu, před druhým Kelvinem Hoefflerem a třetím Jagger Eatonem.

Samotná kvalifikace začala v půl druhé našeho času a ve studiu Eurosportu zasedl k mikrofonu Honza Bašný. Pro něj o to náročnější že je každý den v Praze na olympijském festivalu, ale svou roli zvládl statečně. Škoda jen že místo finále byl v přímém přenosu tenis a musel zalovit po dalších možnostech. 

Do samétho finále nakonec nepostoupil Sora Shirai, kterého tam většina fanoušků čekala a kromě jmen které byly takřka jisté jako je Yuto, Kelvin, Nyjah Huston, doplnili osmičku Jagger Eaton, skvěle jedoucí Vincent Milou, francouzský zabiják Aurelien Giraud, v ramenní ortéze jedoucí Gustavo Ribeiro a Peruánec Angelo Caro. 

Zřejmě největším překvpaním finále bylo trápení Nyjaha Hustona, kterého měla většina za favorita na medajli, ale Nyjah nakonec vrátil pouze jediný best trik a skončil na sedmém místě. K jeho cti je třeba říct že po spoledním best tricku, se s úsměvem na rtu rozjel k Yutovi, aby mu jako osobně pogratuloval k jeho vítězství.

Nejvíce šťastným medajlistou se stal a vypadal tak Jagger Eaton, kterého do třetího místa tipoval málokdo a zajistil tak medajli pro US.

Další je na programu street žen, který proběhne z neděle na pondělí a detailní report ze streetu můžu najdete zde.

Průběžné bodování pak najdete na www.olympics.com. 

Galerie