Souhrnný článek z členské schůze konané dne 2.12.

Dne 2.12. proběhla každoroční členská schůze české asociace skateboardingu, kde se v první části programu probrali povinné záležitosti. Což je účetní uzávěrka za rok 2021, výroční zpráva za stejný rok, program schůze a hlasování ohledně věcí potřebných k zaznamenání. V případě zájmu si tyto podklady můžete stáhnout na webu v sekci Ke stažení.

Po těchto povinných formalitách, si vzal na úvod slovo generální sekretář české unie kolečkových sportů, pan Tomáš Březina a seznámil členy s novými informaci ohledně národní sportovní agentury, potřebě spolupráci s unií, která nabývá na důležitosti a aktuální stav žádosti na rok 2023. Stěžejní v příštím roce bude užší spolupráce s unií a nastavení spolupráce, propojení tak, abychom mohli i nadále pracovat s prostředky národní sportovní agentury.

Dalším bodem byla závodní činnost, kdy se mistrovství ČR pojede ve formě třídenních závodů a samotný postup do sobotní kvalifikace bude vycházet z páteční předkvalifikace a také bude navázán na průběžné pořadí českého poháru. Detaily a přesné počty postupujících pak najdete v prezentaci, o které se v průběhu diskutovalo. Samotné ČSP má pak novinku v podobě možných postupů mezi věkovými kategoriemi a to na základně průběžného bodování. Vždy ti nejlepší dva z kategorie, budou mít možnost jet i závody ve starší kategorii. 

V rámci výběru měst pro ČSP byly osloveny, nebo budou osloveny města Ústí nad Labem, Strakonice, Karviná, Frýdek Místek, Praha Říčany a Zbraslav. MČR tradičně směřuje na pražskou Štvanici.

V příštím toce nás také čekají tři typy školení a to pro rozhodčí, pro zájemce o vedení klubů a nadále budou pokračovat kurzy pro trenéry. Datumy a další info bude následovat na našem webu.

V rámci prezentace se také můžete dočíst o využití sociálních sítí a proma na nich, plus plány na příští rok.

Klubová scéna se opět rozrostla o další kluby, kterým děkujeme za důvěry a všem klubovým vedoucím děkujeme za spolupráci jak v letošním roce, tak i v roce příštím. Jejich seznam najdete buď na našem webu nebo v přiložené prezentaci, stejně jako vypsaný plán práce na příští rok.

Reprezentace se rozrostla o nová jména jak na poli jezdecké tak i trenérské. Hlavním trenérem zůstává Tomáš Weimann, k němu se přidává Daniel Dujsík jako vedoucí reprezentace, dále Martin Bryndač bude trénovat park a Honza Bašný si vezme na starost juniorskou reprezentaci. 

V hlavním a užším výběru pak najdete jména jako Antonie Bakošová, Anna Sedlářová, Tobiáš Jírovec, Martin Pek, Vilém Jakeš, David Luu, Honza Navrátil a Maxim Habanec. Upřesnění reprezentace, její fungování a jména juniorské reprezentace budou k dispozici v lednu 2023.

Aktivity s novou sestavou započaly již letos a to juniorským soustředěním v Lisabonu a Tobiáš Jírovec již v prosinci potrénuje v Dubaji na mistrovství světa plánované na přelomu ledna a února roku 2023. Samotná Dubaj a závod v Paříži naplánovaný na červen 2023 jsou zatím jediné známé kvalifikační závody na LOH 2024 v Paříži.

Web Czechskateboarding bude aktulizován o nové aktivity a změny uvedené v prezentaci v lednu 2023.

 

Galerie