Skateboarding zařazen mezi stálé sporty LOH

V roce 2016 byl skateboarding přijat mezi sporty olympijské a svou premiéru měl na olympidádě v Tokiu 2020. Premiéra to byla úspěšná a v rámci aktuálního zasedání IOC byly skateboarding, sportovní lezení a surfing, zařazeny mezi stálé sporty letních olympijských her. 

Doposud byl skateboarding mezi sporty, které si pak dané město vybírá po schválení IOC, což je případ Paříže 2024, ale od roku 2028, kdy se koná LOH v Los Angeles, je skateboarding zařazen mezi stálé sporty, po boku dalších sportů, které pravidelně vítáme na LOH již desítky let. Nadnárodní federace Worldskate, tak byla zařazena mezi dalších 27 federací, které zastupují základní olympijské sporty.

Kompletní informace pak najdete na stránce www.olympics.com. Tyto tři sporty, skateboarding, surfing a sportovní lezení, jsou pro LA zároveň brány jako domácí sporty, což u skateboardingu platí doslova, stejně tak i surfing, ze kterého skateboarding vznikl.

Sportovci těchto tří sportů byli osloveni s nabídkou vytvoření loga pro daný sporty a pro skateboarding se loga ujala Sky Brown. Logo přikládáme a odkazuje na její oblíbený skatepark ve Venice Beach.
 

 

Galerie