Semináře pro rozhodčí

Dne 28.4. se v budově EURO RSCG, konal seminář pro rozhodčí skate závodů na území ČR, pod vedením Martina Karase. Martin Karas je dlouholetým rozhodčím na evropské úrovni a spolupracuje i s wcsk8.com.

Seminář se konal za podpory firem Ambassadors, Mystic Skates, Red Frog, Rock’n’Roll a Swis-Shopcz. Na seminář byli pozváni rozhodčí těch závodů, na kterých jako partner působí i ČAS. Semináře se zúčastnili Martin Vichr, David Maxim, Jirka Herman, Pavel Beran, Petr Vlčan, Martin Pek, Jakub Brož a Jarda Boček. Seminář trval bezmála 4 hodiny a probralo se vše, co jakkoliv souvisí s rozhodcovskou prací. Ale nejen s ní. Na semináři zazněla i spousta užitečných informací pro jezdce i pro diváky samotné.

V současné době dokončuje Martin Karas manuál pro rozhodčí, který bude v nejbližší době ke stažení prostřednictvím webu ČAS a v jeho textu najde každý základy soudcování i základy pro pořádání závodů na území ČR.

Další seminář, již pro širokou veřejnost, se bude konat dne 26.5. v budově EURO RSCG, v Letenských Sadech, od 16:00. V případě zájmu o další informace pište na email info@caskate.cz. Kapacita sálu je 30 osob a po semináři bude všem účastníkům vystaven certifikát ČAS o účasti, plus dostane každý k dispozici vytištěný manuál a DVD s video záznamem ze semináře ze dne 28.4. Samotný tištěný manual je dobrý základ, ale není nad přímou konzultaci s Martinem Karasem.

Deadline pro přihlášení je 22.5. Cena za seminář je 150,- kč pro členy ČAS a 250,- pro nečleny ČAS.

Jakub Brož:

„Seminář mě v první řadě bavil, což jsem nepředpokládal. A i přes pocit, že vím vše, mi hodně věcí osvětlil a dokonce jsem se dozvěděl i pár novinek. Seminář bych určitě doporučil všem, kteří se angažují, nebo se zajímají o skateboardové závody, především bych ho doporučil jak organizátorům závodů, tak i jezdcům. Jezdcům zejména kvůli nikdy nekončící nespokojenosti ohledně výsledků.“

Martin Karas:

"Moje dojmy ze semináře jsou určitě pozitivní. Byl jsem překvapen konstruktivním přístupem těch, co dorazili. Bylo konečně vidět, že jim na tom našem skateboardingu začíná trochu záležet.

Myslím si, že seminář může být přínosem nejen rozhodčím. Jak jsme viděli na našem semináři, tak byli některé otázky organizace a hlavně systému bodování velice nejasné i současným rozhodčím. Hlavní důraz bych kladl na všechny lokální organizátory z ČSP měst a dalších závodních měst letošní sezóny + jejich pomocníci, kteří budou na závodech pracovat. To určitě pomůže vzájemnému pochopení potřeb teamu ČSP, ČAS a dalších zúčastněných".

Martin Pek:

"Z pohledu rozhodčího i jezdce se mi seminář velice líbil. Jsem rád, že každý přidal něco ze svého, všichni se snažili se domluvit a nastavit vše tak, aby závody mohli být spravedlivé a na profesionální úrovni hodnocení.
Pro mě osobně, nejen jako pro rozhodčího, ale hlavně jako pro jezdce to bylo velice přínosné. Spousta věcí se upřesnila a člověk aspoň ví co má jet a jak za to bude ohodnocený. Diváci, kteří chodí pravidelně a jsou aktivními či pasivními jezdci by se rozhodně semináře měli také zúčastnit, protože se mohou dozvědět něco nového".

Martin Vichr:

"Dojem ze semináře jsem měl pozitivní. Pravidla sk8contestů znám již dlouho,ale skoro dva roky jsem se jako rozhodčí nezůčastňoval. Rád jsem si vyslechl důležité nejnovější úpravy a upgrady."
 

Galerie