REPRE SKATE TOUR 2021

Repre Skate Tour 2020 vznikla kvůli nucené absenci velkých akcí mezi které patří pravidelní skateboardová série českého skateboardového poháru, ČSP. Tuto sérii byla česká asociace skateboardingu (ČAS) po první vlně pandemie korona viru nucena zrušit. ČAS ale nechtěla celé léto sedět na místě a koukat jak se doslova zastavil svět. Proto vznikl koncept Repre Skate Tour 2020, navazuje ročník 2021 na podporu lokální scény, měst, mladých skaters a komunity. Vybrali jsme 3 města které se s námi podílí na organizaci ČSP a domluvili koncept jednodenní akce Repre Skate Tour. 

REPRE SKATE TOUR 2021:
22.8. Vrchlabí
29.8. Jihlava
1.9. Praha, Výstaviště


Program:

14:00 - Workshop / Skate škola
14:30 - Game of S.K.A.T.E.
15:00 - Podpisovka
15:30 - Best trick contests
17:00 - Exhibice
18:00 - Předání cen

Trutnov – 16.8.2020

Historicky první zastávka konceptu Repre SkateTour 2020 se odehrálo v trutnovském JunkYard betonovém skateparku. Na letošní skate sezónu bylo naplánováno hned několik závod českého poháru ve skateboaridngu a však kvůli celosvětovému nepříjemnému problému s Covid-19 byla tato série přesunuta na další rok. Tento skate rok byl tedy umírněn na menší akce. Česká asociace skateabordngu – Czech Skateboarding tedy vymyslela koncept Repre SkateTour který spočívá v celodenní akci pro konkrétní město, skatepark a komunitu. Celé nedělní odpoledne patřil trutnovský skatepark lokální komunitě které se měla možnost potkat s hlavním CzechSkateboarding repre teamem a společně si zaskejtovat, naučit se nové triky, mrknout se na eshibiční závod Game of SKATE a dále si vyzkoušet atmosféru závodu v doprovodných BestTrick contestech. Celý tento den byl v uvolněné atmosféře která gradovala ve velké hecování v podvečerních závodech a exhibicích. Děkujeme městu Trutnov za spolupráci a těšíme se na více akcí společných projektů.

Foto: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=czechskateboarding.cz&set=a.3772995286049452

Video: https://youtu.be/mFp42UpmhUY

Příbram – 23.8.2020

Druhou zastávku Repre SkateTour 2020 v perfektním betonovém skateparku města Příbram nezkazily ani deštivé přeháňky! Další známý street skatepark v kterém se jel dříve závod ČSP hostil tuto druhou zastávku Tour. Příbramský skatepark který se nachází v nádherném městském areálu přivítal CzechSkateboarding team v celé své kráse za podpory místní komunity a skaters. Celé nedělní odpoledne patřilo skateboardingu pod vedením těch nejzkušenějších riders. Celá akce začala hromadným workshopem – skateboard školou pro místní holky a kluky kteří si tak mohli vyzkoušet atmosféru skateboardingu, vyzkoušet nové triky nebo se naučit úplné základy jízdy a samotných tricků. Poté následovala exhibiční Game of SKATE po celém skateparku, kde jsme mohli vidět ze začátku základnější triky které postupně přešli v nelítostný boj repre teamu proti sobě. Každý návštěvník si poté mohl nechat podepsat speciální sérii plakátů od CzechSkateboardingu repre teamů a poté se rozjeli velké doprovodné BestTrick contesty pro širokou veřejnost kde padaly od lokálních skaters šílené tricky! Bohužel po skončení doprovodných závodů jsme musel akci zkrátit o další exhibiční show CzechSkateboarding teamu jelikož se do skateparku přihnala bouřka a zalila překážky kompletně vodou. I tak vyšla druhá zastávka Repre SkateTour na výbornou a už teď se těšíme na podobné akce a společné projekty. CzechSkateboarding děkuje městu Příbram za spolupořádání.

Foto: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=czechskateboarding.cz&set=a.3795199913828989

Video: https://www.youtube.com/watch?v=IWqLHHTnWQY

Praha | MaxSpace – 26.8.2020

Otevřeli jsme privátní skatepark Maxe Habance pro širokou veřejnost. Třetí zastávka Repre Skate Tour byla naplánována na prostředek týdne do pražského Maxspacu, který se nachází v areálu Pragovka. Krytá skate hala patřila celé odpoledne skateboardingu a jeho fanouškům. Kvůli návštěvě online deníku Isport.cz jsme trochu pozměnili program a začínalo se exhibiční Game of SKATE kterou u sebe v hale vyhrál Max. Poté jsme se vrhli na workshopy školy skateboardingu a následně si každý návštěvník mohl nechat podepsat CzechSkateboarding plakáty od svých riderů. Po pauze a volné session přišel na řadu tradiční best trick pro veřejnost a ve skateparku padalo spousty nových tricků hlavně podání youngblood zabijáků. Celý tento pražský den završila exhibice všech riders při které se natáčelo a fotilo. Kompletní výstupy můžete vidět na našich sítích CzechSkateboarding. Děkujeme pražské zastávce MaxSpace.

Foto: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=czechskateboarding.cz&set=a.3812722135410100

Video: https://youtu.be/HMj85bf8_gs

Jihava – 30.8.2020

Jihlavská zastávka nezklamala! I hned po příjezdu do jihlavského skateparku přišla deštivá tsunami a chvilkami to vypadalo spíše na surfové závody v bazénu nebo skoky do vody než skateboard akci. Pro produkční czechskateboarding partu to nebyla ale žádná novinka, ihned po hodinovém dešti vytáhla stěrky a skatepark byl s chvilkovým zpožděním připraven na poslední zastávku Repre Skate Tour. Po zapojením hudby se do skateparku začlo sjíždět hned několik partiček mladých skaters a celá akce za podpory CzechSkateboarding repre riders mohla začít. V programu akce nechyběla ani pořádná skate škola která do které se zapojila celá repre parta a mohli tak učit mladé zabijáky novým trickům. Poté se odehrála tradiční představovací Game of SKATE která se jela hlavně na místních schodech a zábradlích, poslední pokusy na lasttrick si mezi sebou přehazovali riders Maxim Habanec a Martin Pek. Prvnímu jmenovanému to tam vyšlo o trochu lépe a hlavně dříve a vyhrál tak tuto GoS. Poté už byla ale na řadě široká veřejnost a pro ně připravované BestTrick contesty při kterých jsme rozdali těm nejlepším věcné ceny a mohlo se jít na podpisovou akci našeho teamu. Každý příchozí si tak mohl nechat podepsat plakát, skejta nebo prostě cokoliv od svého oblíbeného jezdce. Celá tato poslední zastávka nakonec i přes propršený začátek vyšla nádherně a všichni skaters se tak mohli jít připravovat na začátek nového školního roku. CzechSkateboarding děkuje městu Jihlava za veškerou spolupráci a budeme se těšit na další společné akce. Jihlavskou zastávku Repre Skate Tour ve výstupech zde:

Foto: https://www.facebook.com/media/set?vanity=czechskateboarding.cz&set=a.3832040436811603

Video: https://youtu.be/XZL89-0sI8s

 

 

Galerie