Report ze závodu ČSP v Českých Budějovicích

Skatepark Čtyři Dvory v Českých Budějovicích má za sebou svou premiéru v podobě hosotvání závodu série Českého skateboardového poháru. Závod pořádala Česká asociace skateboardingu, ve spolupráci s místní organizací Asociace Sféra a akci podpořila město České Budějovice. K partnerům série, kterými jsou Vans, Theeve trucks, Powell Peralta a Ambassadors, se v Českých Budějovicích přidal i místní Temple Store a celková výše odměny pro jihočeský závod vzrostla na 25.000. A bylo to prostě super. . .

 

Závod začal tradičně kategorií Day for Kids, určenou pro mladý zabijáky a tím úplně nejmladším, byl teprve sedmiletý Adam Vlažný z Tábora. Začátečnickou kategorii vyhrál Roman Kadlec z Blatné a kategorii pokročilých vyhrál Denis Janeček z Prahy, který se zároveň umístil i na celkově patnáctém místě v samotném závodu ČSP street. Za což respekt!

Během dne se ve skateparku rozjel i Ladies závod, kde na prvním místě skončila Klára Kašparová z Kladna a pro tento závod, jsme museli oželet pro čerstvé zranění Adélu Dončukovou, která se jinak na ČSP do Českých Budějovic chystala.

Místní bowl, který se vyznačuje svou rychlostí, přivítal desítku jezdců a první místo si vyjel dnes již legendární Martin Jurášek z Havířova, před druhým Štěpánem Troubilem z Českých Budějovic a třetím Honzou Tomšovským z Hradce Králové. Kdo neznal Štěpána Troubila, byl překvapen jak dobře hrome ten kluk jezdí! Štěpáne měl bys někdy vyrazit do světa! Štěpán přidal k druhému místu z bowlu i postup do semifinále ve streetu a zapsal se i do průběžného pořadí juniorů, tedy jezdců do 23 let.

Samotný street vyhovuje v Českých Budějovicích techničtějším jezdcům a jak kvalifikace, tak i semifinále, přinášeli kvalitní podívanou. Závěr závodu se nejlépe vydařil Martinovi Pekovi z Prahy a na druhém místě skončil Štěpán Bareš, pro kterého je to zatím nejlépe obsazené místo v letošním roce. Na místě třetím pak skončil Honza Navrátil. Tyto výsledky byly díky nepřízni počasí vyhlášeny ze semifinále a finále i best trick musely být zrušeny pro déšť.

Zajímavé změny doznala i průběžná tabulka ČSP, kde jak celkové průběžné pořadí jezdců ve streetu, tak i juniorskou tabulku, vede Honza Navrátil. Bowl vede Honza Tomšovský a mezi juniory v bowlu vede Jakub Jirásek.

Deštík na konci nijak neubral na kvalitě závodu a je třeba ocenit i množství diváků, kteří do skateparku zavítali. Trochu překvapením byl fakt v podobě konání protest akce proti olympiádě ten den večer v Budějkách. Nicméně ve skateparku se žádný protest nekonal a faktem zůstává, že znovu obnovený ČSP má s olympiádou pramálo společného. Vlastně díky akci Tokyo 20202 mělo ČSP zároveň i after a je jedno kde se jezdí na skejtu a při čem, hlavně když to baví a o to jde.   Poslední závod ČSP se koná 29.9. v Praze na Štvanici, kde se bude rozdávat dvojnásobek bodů do průběžného pořadí a bude vyhlášen jak Mistr ČR, tak i celkový vítěz ČSP.

Výsledky přidáváme, na reportu se pracuje a průběžné výsledky ČSP 2018, i celkové z Českých Budějovic najdete na tomto odkazu.

Day for Kids začátečníci:
1. Roman Kadlec
2. Marek Klejna (Flipshop, Taboard Sk8 Gang)
3. Adam Vlažný

Day for Kids pokročilí:
1. Denis Janeček (Charge skateboards)
2. Dominik Václavík
3. Adam Levák

ČSP street ladies:
1. Klára Kašparová (Deathwish, SM, Woodsnapback, Shakejunt, Vegan Sportclub)
2. Natálie Galetková  

ČSP bowl:
1. Martin Jurášek (DC, Mystic skates, CHPO, Marshal Head Phones)
2. Štěpán Troubil (Snowbtich, VSA, Final)
3. Honza Tomšovský (Fus1on, Safeattack, Extreme events)

ČSP street:
1. Martin Pek (Hurley, Smith, Vans, Ambassadors, YI Technology, Bones, Olymp, JVD Watches)
2. Štěpán Bareš (Darkslide, Socket hardware, Dickies, Crazywolf)
3. Honza Navrátil (Ambassadors, Picnic skateboards)
4. Honza Malý (Big Bang Skateboards, Big Shock!, Garandbrand, Socket Hardwere)
5. David Luu (Ambassadors, AYC, Boardstar, Lamax, Theeve trucks)

Kompletní fotogalerii najdeš na Skaterock.cz.

Galerie