Report z poslední akce Day for Kids v roce 2013

Day for kids 14. 12. 2013

V sobotu 14. 12. 2013 se odehrála poslední akce Day for Kids v tomto roce. Tentokrát do Ústí nad Orlicí vyrazila parta z Prahy ve složení Dominik Václavík, Andrej Kadeřávek, Oliver Brown, Adam Heyduk a Jonáš Vedral. Na místo pak dorazili ještě Kryštof Macek a jediná slečna Adélka.

Děti byly vymrzlé až na kost a proto hned po příjezdu do haly následoval strečink pro zahřátí. Potom děti měly celé 2 hodiny na rozjezd, kde pod vedením lektora mohly ještě doladit své triky. Od pravého poledne byla zahájena registrace do závodu, do kterého se přihlásili úplně všichni, včetně šestiletého Jonáše Vedrala, který i přes slzy díky podpoře ostatních účastníků sebral odvahu a šel do toho. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Velkej respekt!

Vzhledem k velkým rozdílnostem zkušeností všech soutěžících, byly pro závod zvoleny dvě kategorie – začátečník a pokročilý. Ve 12:30 startovala skupina začátečníků, kam byli zapsáni Dominik Václavík, Adam Heyduk, Andrej Kadeřávek a Jonáš Vedral. Každý měl na svou jízdu minutu a půl, pak ještě last trick. I přesto, že šlo o začátečníky, padalo spousta triků jako například Ollie, manuálky, dropy největších rádiusů v hale nebo pokusy o shove-it a ollie transfer. Ve skupině pokročilých byli Kryštof Macek, Oliver Brown a slečna Adélka. Všichni předvedli, že už jsou opravdu pokročilí a padaly pecky jako fakie ollie, shove-it, kickflip nebo fs boardslide. Bylo opravdu na co se dívat a děti si to užily, což bylo naším hlavním cílem.

Po vyhlášení výsledků a předání cen, kde byla pro první místo ve skupině pokročilých připravena již skoro tradičně deska Ambassadors, následoval přesun na nádraží a čekání na vlak směr Praha. Všichni spokojení a hlavně živí a zdraví.

Všem děkujeme za účast a budeme se těšit na další setkání na podobných akcích, už v Novém roce. Další akce Day for Kids je v plánu na Leden 2014, sledujte info na stránkách České asociace skateboardingu nebo na Facebooku.

 

Umístění a výsledky závodu:

Začátečníci:

1.     Místo – Dominik Václavík

2.     Místo – Adam Heyduk

3.     Místo – Andrej Kadeřávek

Čtvrtoflek a cena za odvahu – Jonáš Vedral

Pokročilí:

1.     Místo – Kryštof Macek

2.     Místo – Oliver Brown

3.     Místo – Adélka Dončuková

Kompletní fotogalerii najdete na ČAS Facebook.com.

Galerie