První contest v Ústí nad Orlicí vyhrál Pepa Havel

Ve skateparku v Ústí nad Orlicí pořádala Česká asociace skateboardingu historicky první skate contest v nově otevřené hale. Za pekelného vedra se odehrál best trick contest podporovaný firmami Ambassadors, Swis-Shop.cz, TTShop.cz a Tepvos. O přesnější podobě závodu se dočtete a okouknete dále v článku.

Na sobotu 30.6. bylo v plánu hned několik závodů v ČR a také v Polsku, kde se jel contest Česko vs. Polsko. Určitě tam zavítalo pár lidí co by dorazilo do haly, ale co naplat. Víkendy přes léto jsou nabitý a poslední před prázdninami tuplem. Celý víkend bylo mega vedro a tak se nám nedivte, že pro video jsme vybrali pecku od Prouzy s refrénem To je dneska krásně na tom venku. To bylo heslo celého víkendu a také bylo několikrát v hale omleto přes ušní bubínky všech přítomných.

Počet riders se ustálil k desítce a byli rozděleni do dvou skupin, stejně jako skatepark. Ten byl také na dvě půlky a na každou část měly skupiny jezdců deset minut. Během nic už bylo jasné, že Pepa Havel bude na příčkách nejvyšších. Přijel, viděl, zajel a zabil. Po něm se to nejvíc padalo Honzovi Duškovi, který má skatepark řádně najetý. Třetí místo patřilo třebovákovi Patrikovi Gajdošíkovi a čtvrtý byl Kuba Šindelář. Morálním vétězem závodů byl třebovský Qěták, který se pokusil několikrát dropnou wallride. Ten je sám o sobě ztížen o odjezd, kde máte na výběr ze tří možností o které se zrakvit. Sice to přímo neodjel, ale měl k tomu hodně blízko, jelikož po dropu jel skoro přímo do "A" railu a proběhl jistotní seskok. Na tutti to příště vyjde. 

Závod byl zakončen tzv. Cider Contestem, kdy měli riders za úkol se rozjet na jedné straně parku a na druhý dojet s exnutým Somersby Ciderem. Ne každému se to povedlo a jen tři to zdárně dokončili.

Komu závod bohužel utekl byl Petr Veselý aka Zelí. Zelího kotník byl těžce proti a ujmul se tak role porotce. Společně s Betysem posoudili všechny triky a vybrali vítěze. Těm pak byly rozdány ceny od firem Ambassadors, Swis-Shop.cz, TTShop.cz a Tepvos. Mezi cenami byly zamíchány i volné vstupy do místní aquapraku, což se jistě hodilo. Více se dozvíte z fotografií u článku a z videa. Nezapomeňte také do haly zavítat, stojí to za to. Navíc hned v sousedství aquapark, na místě si půjčíte grilík, prostě pohoda.

Výsledky Skate Contestu v Ústí nad Orlicí:

1. Pepa Havel
2. Honza Dušek
3. Patrik Gajdošík
4. Jakub Šindelář
5. Michael Hajn

Vítězové Cider Constestu:
Petr Veselý, Jakub Šindelář a Qěták (plus ceny za drop) 

Report plus video ze závodů na www.oik.cz.

Fotogalerii najdete na Skaterock.cz.

Nahoře vítězové Cider Contestu a dole Skate Contestu.[

 

Galerie