Proběhla další exkurze v české továrně na skateboardy

V sobotu 26.11. se v pražském Karlíně uskutečnila historicky druhá exkurze ve výrobně firmy Ambassadors. Celá akce se setkala s větším zájmem skejtrů než tomu bylo u první exkurze, i když tomu ze začátku moc věcí nenasvědčovalo.

Exkurze opět začala soutěží ve které se jelo o věcné ceny zaměřené na produkty distribuované nebo vyráběné firmou Ambassadors. Ve hře tak byly desky Ambassadors, grip Jessup a Theeve Trucks. Ze všech správných odpovědí se losli tři šťastlivci a pak dále deset těch, kteří ve formuláři uvedli, že mají zájem o exkurzi. A tady opět nastal kámen úrazu. Deset lidí bylo obesláno, ale většina buď neměla náhle čas, nebo neodpověděla. Je to škoda a pak se postupně obesílají další zájemci, ke kterým se ale nabídka exkurze dostane těsně před samotnou exkurzí. Nakonec se ale počet lidí vyšplhal na prozatimní rekord a nejspíš nikdy nebylo ve výrobně tak narváno jako onu sobotu.

Sešlo se celkem třináct zájemců, v zastoupení byly města jako Liberec, Praha, Rakovík u Šumperk a dorazil i fanda skejtu ze Slovenska. Celá akce začala kolem jedenácté dopoledne a přistoupilo se po seznámení a občerstvení k samotné výrobě. Ta začíná dýhou, kdy se probere její cesta z Kanady do skladu Ambassadors. Její cesta pokračuje do dílny, kde se skládá, slepí a poté lisuje v mega lisu. Tento tzv. „uncut“ se navrtá na míru truckům a poté se už vyřezává samotný tvar podle šablony. Těch existuje hned několik druhů a samotné broušení si pak mohou vyzkoušet samotní návštěvníci. Následuje ještě strojové čištění a nastupuje lakování. Po tomto kroku chybí už jen design, který se doslova zapeče na desku a balení. V našem případě jsme zažehlovali design Lišky, který společně s Markem Štefanem, byl celé exkurzi přítomen.

Po cestě desky už nastal volný prodej produktů Ambassadors a volný pokec na jakékoliv téma. Probrali jsme vše možné co se týče skateboardingu a zhruba po dvou hodinách celá akce končila.

V letošním roce se již další exkurze konat nebude, ale do jara se jistě další dvě stihnou. Zajímá-li vás výrova desky, nebo sjíždíte dokumenty jak se co dělá, tak toto je pro vás přesně to pravé. Není od věci vidět výrobu něčeho, na čem vás pak baví jezdit a co holt někdy nevydrží a praskne. Ale nic není věčné.

Fotogalerii najdete na webu ambassadors.eu.

Galerie