Představujeme letošní Queens Český skateboardový pohár!

Je tu Queens Český skateboardový pohár 2019 a v článku najdete základní info. Místo Day for Kids je pro vás připravena série ČSP Junior pro skaters do 14 let včetně a zvyšuje se prize money na 30.000 CZK. Kompletní rozpis všech měst, datumy, to vše v článku!

Queens Český skateboardový pohár zamíří do šesti měst a otevře se i mladším ročníkům

Česká asociace skateboardingu opět v roce 2019 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a představí se v novém formátu, druhá část je pro pokročilé jezdce. Závody začnou v červnu a vyvrcholí tradičně poslední zastávkou, Mistrovstvím ČR.   Některé skateparky nebo města budou hostit ČSP vůbec poprvé. První zastávkou bude 1. června skatepark v Příbrami, následovat bude Trutnov 3. srpna. Vytoužený skatepark v Havířově už se staví a pohárový závod bude hostit 10. srpna. V září potom bude předposlední zastávkou závod v Rožnově, který se uskuteční 14.9., posledním závodem pak bude klasicky Mistrovství ČR na pražské Štvanici 28. září.  

Série závodů ČSP Junior

ČSP Junior je série závodů, kdy dáváme prostor začínajícím skateboardistům v disciplíně street. Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Jejich celkové pořadí se bude sčítat a zároveň pojedou i oficiální Mistrovství ČR s dvojnásobnou porcí bodů, takže z obou kategorií vzejde vůbec poprvé i mistr ČR a celkový vítěz ČSP.  

Série mistrovských závodů ve skateboardingu

Série závodů ČSP se jeden v disciplínách street a park (bowl). Určen je pro jezdce a závodnice od 15 let s tím, že jezdci do 23 let jsou nejstarší juniorskou kategorií a jsou v průběžném pořadí vedeni jak s dospělými, tak samostatně. Vyhlašuje se z nich celkový vítěz ČSP, avšak ne mistr ČR. Ten je v kategorii od 15 let vždy jeden. Závodnice jezdí v disciplíně street, muži pak v obou disciplínách, tj. street i park. V rámci MČR se udělují dvojnásobné body   Všechny kategorie a závody jsou organizovány přímo nebo pod záštitou ČAS. Porota rozhodčích je vždy složena z certifikovaných rozhodčích ČAS a na správnost výsledků všech závodů dohlíží pověřená osoba ČAS. Závody jsou určeny pro členy ČAS a podrobnosti o hodnocení a formátech naleznete na tomto odkaze ( https://www.czechskateboarding.cz/cesky-skateboardovy-pohar/cesky-skateboardovy-pohar-2019 ).  

Partneři letošní série Českého skateboardového poháru

Hlavním partnerem série je Queens.cz, který skateboardovou scénu podporuje prostřednictvím projektů Skate of Mind a nově i účastí v nejvyšší sérii. Nově je součástí série i brněnský obchod Snowboard Zezula a stálicemi podporovatelů českého skateboardového poháru, jsou značky Ambassadors, Powell Peralta a Theeve trucks. Na každé zastávce pak bude svými produkty přítomen i Red Bull a k mediálním partnerům patří Skaterock.cz, Bordmag.cz a o ČSP se dočtete v místních tiskovinách 5 + 2 společnosti Mafra.

Termíny zastávek ČSP a ČSP Junior:
1.6. 2019 Příbram (street) událost na Facebook.com
3.8. 2019 Trutnov (street / park)
10.8. 2019 Havířov (street / park)
14.9.2019 Rožnov pod Radhoštěm (street / park)
28.9. 2019 MČR, Praha (street / park)  

Časový harmonogram:
7:00   příprava akce
10:00 registrace ČSP Junior
11:00 start závodu ČSP Junior
12:00 registrace závodu ČSP
12:30 vyhlášení výsledků ČSP Junior
13:00 start kvalifikace Street
15:00 start kvalifikace Park
16:00 start finále Park
16:30 start ladies závodu Street
17:00 start semifinále Street
17:30 start finále Street
18:00 Best trick
18:30 vyhlášení výsledků
19:00 – 20:30 úklid prostoru

Galerie