Pražskej Démon 2012 a předregistrační formulář

Na den 22.9. je na pražské Gutovce naplánováno třetí pokračování závodu Pražskej Démon. V článku najdete vše co potřebujete vědět a pojede se na streetu, v bowlu a ve vertce. Prostě full service o třicet táců.

Závody samotné se budou konat ve streetu, v bowlu a součástí akce bude Mistrovství ČR ve vertiální rampě. Akce je open, tedy pro kohokoliv. Hlavním porotcem je Martin Karas a slovem vác bude provázet Mr. Pinin.

 

Prize Money: 30.000,- Kč

 

Startovné: 250,- Kč
V ceně zajištěno občerstvení.

 

Program:
11:00 – 12:00 registrace street
11:00 – 13:00 registrace bowl
12:00 start kvalifikace street
14:00 start kvalifikace bowl
15:00 čtvrtfinále bowl
15:30 čtvrtfinále  a semi street 
16:30 MČR ve vertu
17:00 finále bowl
17:30 finále a goldfinále street
18:30 best trick
19:00 předávání cen

Systém závodu:

STREET

 

KVALIFIKACE

Kvalifikační jízdy proběhnou formou jedné jízdy “jamu”3 jezdců ve skupině, délka jízdy 3 minuty.

Dle počtu bodů postupuje do ČTVRTFINÁLE 18 nejlepších jezdců kvalifikace, ke kterým se přiřadí před kvalifikací vylosovaný  držitel  “wild-card” a 5 pozvaných riderů.

 

ČTVRTFINÁLE
V počtu 24 jezdců se jede opět formou jamu 3 jezdci v jedné skupině, délka jízdy je 3 min. Po sečtení bodů postupuje do SEMI-finále TOP 12 jezdců s nejvyšším počtem bodů. 

 

SEMI-FINÁLE
Semi se jede systémem HEAD-TO-HEAD, tj.  vyřazovací jízdou 2 riderů , kdy každý z porotců dá hlas lepšímu jezdci a dál do Finále postoupí jezdec s větším počtem obdržených hlasů.

Head to head system se pojede podobným systémem jako Street League = dvojice  jezdců budou losovány, abychom předešli podezření z neobjektivnosti spárování.

Každá dvojice jezdců pojede na předem daném seznamu překážek po sobě = manual box, radius, zídka, schody a rail, kde bude mít každý jezdec 3 pokusy na každou překážku, aby ukázal své dovednosti. Na základě tohoto systému bude jasné, kdo je opravdu lepší rider z dvojice!!

 

Stejným systémem se pojede i finále závodu.

 

FINÁLE
finále závodu se jede opět systémem HEAD-TO-HEAD po dvou jezdcích, kdy vždy lepší jezdec s větším počtem hlasů poroty postupuje do GOLD - FINÁLE. 

 

GOLD FINÁLE
vracíme se zpět k formě JAMU 3 gold-finalistů na 6 minut. Po 3 minutách je JAM přerušen a porotou je zvolen závodník, který v závodě končí na celkovém 3. místě. Zbylí  dva závodníci po 2 minutové přestávce pokračují dalšími 3 minutami, po kterých bude vyhlášen vítěz závodu “PRAŽSKEJ DÉMON 2012” v kategorii STREET.

 

BOWL

KVALIFIKACE
Závodníci se rozdělí do skupin, kde pojedou formou tzv. „rotačního jamu“ (společná 4 min.  jízda 3 závodníků).

Systém jízd: rotační jam 4 minut  

 

SEMIFINÁLE
Samostatné jízdy 4 jezdců (1,5 minuty), dvoukolově. 

 

FINÁLE
2 jezdci, 2 kola, 1,5 minutová

 

Po sečtení bodů je vyhlášen vítěz závodu “PRAŽSKEJ DÉMON 2012” a v kategorii BOWL.

 

BEST TRICK:
10-15 minutová session všech přihlášených jezdců, po které porota vyhlásí vítěze kategorie “BEST TRICK” na překážce schody + velky rail.

 

Organizátoři si vyhrazují právo změn v systému závodu i délky jízdy v jednotlivých dle počtu přihlášených jezdců. Systém vertky bude ohlášen na místě.

Marek Zápražný nollie frontside heelflip a report z roku 2011: Marek Zápražný nollie frontside heelflip a report z roku 2011.

 

Martin Pek backside nosegrind a report z roku 2010.: Martin Pek backside nosegrind a report z roku 2010.

 

 

Oficiální stránky závodu najdete na adrese www.prazskejdemon.cz.

Facebook fan page Pražskej Démon 2012 najdete zde.

Galerie