Pozvánka na první zastávku ČSP 2019 v Příbrami

Máme pro vás pozvánku na první závod letošní série Českého skateboardového poháru! Místo Day for Kids je pro vás připravena série ČSP Junior pro skaters do 14 let včetně a zvyšuje se prize money na 30.000 CZK. Další info najdeš v článku, včetně elektronické registrace na street. Pozor! Příbram je pouze street!

Český skateboardový pohár zamíří do šesti měst a otevře se i mladším ročníkům

Česká asociace skateboardingu opět v roce 2019 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a představí se v novém formátu, druhá část je pro pokročilé jezdce. Závody začnou v červnu a vyvrcholí tradičně poslední zastávkou, Mistrovstvím ČR.  

Některé skateparky nebo města budou hostit ČSP vůbec poprvé. První zastávkou bude 1. června skatepark v Příbrami, následovat bude Trutnov 3.8. Vytoužený skatepark v Havířově už se staví a pohárový závod bude hostit 10. srpna. V září potom bude předposlední zastávkou závod v Rožnově, který se uskuteční 14.9., posledním závodem pak bude klasicky Mistrovství ČR na pražské Štvanici 28. září.  

Série závodů ČSP Junior ČSP Junior je série závodů, kdy dáváme prostor začínajícím skateboardistům v disciplíně street. Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Jejich celkové pořadí se bude sčítat a zároveň pojedou i oficiální Mistrovství ČR s dvojnásobnou porcí bodů, takže z obou kategorií vzejde vůbec poprvé i mistr ČR a celkový vítěz ČSP.  

Série mistrovských závodů ve skateboardingu Série závodů ČSP se jeden v disciplínách street a park (bowl). Určen je pro jezdce a závodnice od 15 let s tím, že jezdci do 23 let jsou nejstarší juniorskou kategorií a jsou v průběžném pořadí vedeni jak s dospělými, tak samostatně. Vyhlašuje se z nich celkový vítěz ČSP, avšak ne mistr ČR. Ten je v kategorii od 15 let vždy jeden. Závodnice jezdí v disciplíně street, muži pak v obou disciplínách, tj. street i park. V rámci MČR se udělují dvojnásobné body  

Všechny kategorie a závody jsou organizovány přímo nebo pod záštitou ČAS. Porota rozhodčích je vždy složena z certifikovaných rozhodčích ČAS a na správnost výsledků všech závodů dohlíží pověřená osoba ČAS. Závody jsou určeny pro členy ČAS a podrobnosti o hodnocení a formátech naleznete na tomto odkaze ( https://www.czechskateboarding.cz/cesky-skateboardovy-pohar/cesky-skateboardovy-pohar-2019 ).  

Termíny zastávek ČSP a ČSP Junior: 1.6. 2019 Příbram (street), mapa se skateparkem zde. 3.8. 2019 Trutnov (street - park/bowl) 10.8. 2019 Havířov (street - park/bowl) 14.9.2019 Rožnov pod Radhoštěm (street - park/bowl) 28.9. 2019 MČR, Praha (street - park/bowl)  

 

Časový harmonogram (může se změnit):

07:00   příprava akce 09:00 registrace ČSP Junior 10:00 start závodu ČSP Junior 12:00 registrace závodu ČSP 12:30 vyhlášení výsledků ČSP Junior 13:00 start kvalifikace Street 15:30 start ladies závodu Street 16:30 start semifinále Street 17:30 start finále Street 18:00 Best trick 18:30 vyhlášení výsledků 19:00 – 20:30 úklid prostoru  

 

Událost na Facebook.com.

Možnosti parkování kolem skateparku v Příbrami.

Galerie