Pozvánka na historicky první závod ČSP v Českých Budějovicích!

Další zastávka letošního ČSP 2018 se připravuje v Českých Budějovicích a vše se odehraje v sobotu 25.8 ve skateparku Čtyři Dvory. V plánu je závod Day for Kids, samotné ČSP ve streetu a v bowlu a vše s dotací 20.000,- plus věcné ceny. akci organizuje ČAS, za podpory partnerů a města České Budějovice.

 

ČSP 2018
9.6. Teplice, street - kompletní report
10.6. Chomutov, bowl - kompletní report
21.7. Ostrava, street + bowl - kompletní report
25.8. České Budějovice, street + bowl - událost na Facebook.com
29.9. MČR, Praha - událost na Facebook.com

 

Český skateboardový pohár zavítá vůbec poprvé do Českých Budějovic! Nejlepší čeští skateboardisté se utkají na druhé zastávce série v disciplínách street a bowl v betonovém skateparku dne 25.8.

 

Závodsamotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a druhá část, do které postoupí i nejlepší z první části, je určena pokročilým jezdcům.

 

Závod se pojede s dotací 20 000 Kč, rozhodčí udělovat body jezdcům elektronicky a výsledky bude možné průběžně sledovat elektronicky.Skateboardová asociace si od tohoto kroku slibuje zjednodušení organizace a zvýšení úrovně závodu.

 

Česká asociace skateboardingu v roce 2018 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Poslední zastávkou bude tradičně v září mistrovství ČR v Praze na Štvanici.

Hlavním partnerem série Českého skateboardového poháru je značka Vans a dále závody

podporují Theeve Trucks, Powell Peralta Ambassadors.

 

Pravidla pro jednotlivé disciplíny, odkazy na facebookové eventy, průběžné bodování či rozdělení bodů naleznete na stránkách ČAS.

 

Harmonogram akce přidáváme a může se změnit!
10:00 start registrace závodu Day for Kids / ČSP
10:30 start závodu Day for Kids
12:30 start závodu ČSP – street kvalifikace
15:00 bowl kvalifikace
16:00 bowl finále
17:00 street semifinále
18:00 street finále
18:30 best trick
19:00 vyhlášení výsledků

 

Událost na Facebook.com.

 

 

 

V Český Budějovicích dlouhou dobu velký závod chyběl. Pro místní komunitu bylo vždy těžké, kvůli kauci, kterou město požaduje za využívání skateparku, pořádat zde jakoukoliv veřejnou akci. Letos však konečně navazují na chybějící tradici. Spolupořádají zde závod v rámci Českého skateboardového poháru 2018. Již přes půl roku se jihočeský neziskový spolek Asociace Sféra a ČAS podílejí na přípravách. Kromě samotné organizace natočili i video na podporu kampaně pro zpřístupnění českobudějovického skateparku. To můžete shlédnout na facebookových stránkach Asociace Sféra nebo na www.hithit.cz pod odkazem Český skateboardový pohár České Budějovice. Dnešním dnem se kampaň přesouvá do druhé poloviny. Sbírka se zaměřuje na vratnou kauci. Za uplynulých 15 dní se podařilo vybrat neskutečných 25 ticích korun. Budeme rádi, když si i Vy vyberete odměnu a přispějete. A hlavně se přijďte podívat i na samotný závod.

25. 8. 2018 Skatepark České Budějovice - Čtyři Dvory.

 

 

Podpoř na hithit.com.

Galerie