Pozvánka na další závod Queens ČSP 2019 v Rožnově pod Radhoštěm

Událost na Facebook.com. 

 ČSP 2019
1.6. 2019 Příbram - report
3.8. 2019 Trutnov - report
10.8. 2019 Havířov - report
14.9.2019 Rožnov pod Rahoštěm - událost na Facebook.com.
28.9. 2019 MČR, Praha - událost na Facebook.com.  

Je to tady! Zastávka Českého skateboardového poháru poprvé v historii v Rožnově pod Radhoštěm!  

14.9.2019 nedávno vybudovaný Skatepark Rožnov pod Radhoštěm pohostí top skate contest zařazený do nejvyšší série skateboardových závodů v ČR a přivede do Rožnova elity nejen českého skateboardingu. Poslední ze zastávek celé série před finále ČSP na Mistrovství ČR na pražské Štvanici se pojede právě v Rožnově a bude to top!  

Připraveno pro závodníky i návštěvníky bude kvalitní zázemí - tribuna, posezení, občerstvení, jídlo a další třešničky, včetně našlapané afterparty, které budeme postupně zveřejňovat.  

Online registrace najdete zde.  

Skateboarding je pro rok 2020 poprvé zařazen mezi letní olympijské sporty a i v Rožnově tak bude rvačka o důležité body pro účast v reprezentaci! Program závodu bude opravdu našlapaný - pojede se jak v sekci street, tak bowl. Přijďte podpořit závodníky, podívat se, jak se poperou o body i prize money 30000 Kč a vytvořit spolu nezapomenutelnou atmosféru!  

Předběžný časový harmonogram:
07:00 příprava akce
08:00 registrace ČSP Junior + ČSP
09:00 start závodu ČSP Junior
11:30 vyhlášení výsledků ČSP Junior
12:00 start kvalifikace Street
15:00 start kvalifikace Park
16:00 start finále Park
16:30 start ladies závodu Street
17:00 start semifinále Street
17:30 start finále Street
18:00 Best trick
18:30 vyhlášení výsledků  

Rožnovskou zastávku podpoří: město Rožnov pod Radhoštěm - město, TJ Rožnov pod Radhoštěm, KOMERČNÍ DOMY ROŽNOV - oficiální partner skateparku, T klub - kulturní agentura a další partneři, které budeme postupně zveřejňovat..  

Queens.cz Český skateboardový pohár zamíří do pěti měst a otevře se i mladším ročníkům  

Česká asociace skateboardingu opět v roce 2019 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a představí se v novém formátu, druhá část je pro pokročilé jezdce. Závody začnou v červnu a vyvrcholí tradičně poslední zastávkou, Mistrovstvím ČR.  

Série závodů ČSP Junior ČSP Junior je série závodů, kdy dáváme prostor začínajícím skateboardistům v disciplíně street. Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Jejich celkové pořadí se bude sčítat a zároveň pojedou i oficiální Mistrovství ČR s dvojnásobnou porcí bodů, takže z obou kategorií vzejde vůbec poprvé i mistr ČR a celkový vítěz ČSP.  

Série mistrovských závodů ve skateboardingu Série závodů ČSP se jede v disciplínách street a park (bowl). Určen je pro jezdce a závodnice od 15 let s tím, že jezdci do 23 let jsou nejstarší juniorskou kategorií a jsou v průběžném pořadí vedeni jak s dospělými, tak samostatně. Vyhlašuje se z nich celkový vítěz ČSP, avšak ne mistr ČR. Ten je v kategorii od 15 let vždy jeden. Závodnice jezdí v disciplíně street, muži pak v obou disciplínách, tj. street i park. V rámci MČR se udělují dvojnásobné body.   Všechny kategorie a závody jsou organizovány přímo nebo pod záštitou ČAS. Porota rozhodčích je vždy složena z certifikovaných rozhodčích ČAS a na správnost výsledků všech závodů dohlíží pověřená osoba ČAS. Závody jsou určeny pro členy ČAS a podrobnosti o hodnocení a formátech naleznete na tomto odkaze (https://www.czechskateboarding.cz/cesky-skateboardovy-pohar/cesky-skateboardovy-pohar-2019).  

Partneři letošní série Českého skateboardového poháru Hlavním partnerem série je Queens.cz, který skateboardovou scénu podporuje prostřednictvím projektů Skate of Mind a nově i účastí v nejvyšší sérii. Nově je součástí série i brněnský obchod Snowboard Zezula a stálicemi podporovatelů českého skateboardového poháru, jsou značky Ambassadors, Powell Peralta a Theeve trucks. Na každé zastávce pak bude svými produkty přítomen i Red Bull a k mediálním partnerům patří Skaterock.cz, Bordmag.cz a o ČSP se dočtete v místních tiskovinách 5 + 2 společnosti Mafra.  

Odkaz na registraci: https://forms.gle/8MSpEGULv1PXqZNZ7

  

Další ČSP info na webu www.caskate.cz.

Galerie