Pozvánka na ČSP x Locals Refresh Contest 17

Celá letošní oficiální česká závodní série, která je pod patronátem Národní sportovní agentury, České unie kolečkových sportů a České asociace skateboardingu je rozdělená do několika úrovní označených hvězdičkami, aby si na svoje přišel opravdu každý, od těch nejmenších až po ty nejstarší. Jednotlivé úrovně mají i svojí odpovídající váhu podle toho, kolik bodů z nich lze vytěžit. 

Všechny závody jsou seřazeny podle počtu hvězdiček od dvou do pěti s tím, že čím víc hvězdiček, tím více bodů na závod. Nejnižší jsou klubové závody s dvěma hvězdičkami, poté jsou se třemi hvězdičkami vybrané lokálky, se čtyřmi hvězdičkami je to Junior ČSP a s pěti hvězdičkami potom vyvrcholení sezóny v podobě MČR na Štvanici. Teď si představíme tří hvězdičkový event, což jsou právě lokálky propojené s ČSP.

V téhle novince se vytipovaly skateparky v naší zemi a oslovily se buď stávající nebo budoucí lokální závody s návrhem propojení s ČSP. Důležitou informací je, že se lokálním závodům nic nevnucuje ani nepřikazuje a tak závody zůstanou stejnými, jako byly doposud. Jedinou změnou, která nastane je to, že rider, který je členem Český asociace skateboardingu a přihlásí se do závodu, tak bude sbírat body do průběžného pořadí ČSP. Tabulku s body pro jednotlivé druhy eventů, stejně tak jako popis závodů pro celou letošní sezónu v podobě soutežního řádu najdeš na tomhle odkaze.

Celkem jsou na letošní rok naplánovány čtyři zastávky:

- Refresh Contest (Štětí) - 11.5. 2024

- MB Sk8 Cup (Mladá Boleslav) - 20. 7. 2024

- Skate Local Contest vol. 15 (Jihlava) - 17. 8. 2024

- Temple Store Skate Contest (Strakonice) - 7. 9. 2024

 

 

Galerie