Pozvánka do Havířova na Český skateboardový pohár 2019

V Havířově se pojede historicky první velký závod ve skateboardingu. Havířované čekali na nový skatepark od firmy Fiveramps pěknou řádku let a tak se tímto závodem pokřtí.

 

ČSP 2019 1.6. 2019 Příbram - report
3.8. 2019 Trutnov - událost na Facebook.com.
10.8. 2019 Havířov - událost na Facebook.com.
14.9.2019 Rožnov pod Rahoštěm - událost na Facebook.com.
28.9. 2019 MČR, Praha - událost na Facebook.com.

 

Online registrace: https://forms.gle/Eq3LMQJfdAjTWhYn6

 

Těšit se můžete na nejlepší české riders a českou skateboardovou reprezentaci. Jezdit se bude jak street, tak park (bowl). Závodit mohou jak začínající jezdci, tak pokročilí a pro riders. Můžete se těšit na bohaté občerstvení, prodejní stánky a samozřejmě zvukový doprovod, který nám zajistí DJ MARTHY. Na havířovské zastávce vás čeká největší prize money ze všech zastávek ČSP a to neuvěřitelných to 60.000,-, které se nasbíralo nejen díky partnerům všech zastávek, ale díky podpoře města Havířova a ostatních lokálních firem.

 

Česká asociace skateboardingu opět v roce 2019 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a představí se v novém formátu, druhá část je pro pokročilé jezdce. Závody vyvrcholí tradičně poslední zastávkou, a to Mistrovstvím ČR.

 

Série závodů ČSP Junior ČSP Junior je série závodů, kdy dáváme prostor začínajícím skateboardistům v disciplíně street. Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Jejich celkové pořadí se bude sčítat a zároveň pojedou i oficiální Mistrovství ČR s dvojnásobnou porcí bodů, takže z obou kategorií vzejde vůbec poprvé i mistr ČR a celkový vítěz ČSP.   Série mistrovských závodů ve skateboardingu Série závodů ČSP se jede v disciplínách street a park (bowl). Určen je pro jezdce a závodnice od 15 let s tím, že jezdci do 23 let jsou nejstarší juniorskou kategorií a jsou v průběžném pořadí vedeni jak s dospělými, tak samostatně. Vyhlašuje se z nich celkový vítěz ČSP, avšak ne mistr ČR. Ten je v kategorii od 15 let vždy jeden. Závodnice jezdí v disciplíně street, muži pak v obou disciplínách, tj. street i park. V rámci MČR se udělují dvojnásobné body.

 

Všechny kategorie a závody jsou organizovány přímo nebo pod záštitou ČAS. Porota rozhodčích je vždy složena z certifikovaných rozhodčích ČAS a na správnost výsledků všech závodů dohlíží pověřená osoba ČAS. Závody jsou určeny pro členy ČAS a podrobnosti o hodnocení a formátech naleznete na tomto odkaze (https://www.czechskateboarding.cz/cesky-skateboardovy-pohar/cesky-skateboardovy-pohar-2019).

 

Partneři letošní série Českého skateboardového poháru Hlavním partnerem série je Queens.cz. Havířovskou zastávku podporuje Picnic Skateshop Cz, Dr.Grill, který se rovněž postará o bohaté občerstvení, dále Autodům Vrána s.r.o Havířov, Febetrans, PeroWoodworking, Fiveramps Skateparks a samozřejmě statutární město Havířov. Stálicemi podporovatelů českého skateboardového poháru jsou značky Ambassadors, Powell Peralta a Theeve trucks. Na každé zastávce pak bude svými produkty přítomen i Red Bull a k mediálním partnerům patří radio Helax, Skaterock.cz, Bordmag.cz a o ČSP se dočtete v místních tiskovinách 5 + 2.

 

Termíny zastávek ČSP a ČSP Junior: 1.6. 2019 Příbram (street) 3.8. 2019 Trutnov (street / park) 10.8. 2019 Havířov (street / park) 24.8. 2019 Plzeň (street / park) 14.9.2019 Rožnov pod Radhoštěm (street / park) 28.9. 2019 MČR, Praha (street / park)

 

Časový harmonogram: 7:00 příprava akce 08:00 registrace ČSP Junior + ČSP 09:00 start závodu ČSP Junior 11:30 vyhlášení výsledků ČSP Junior 12:00 start kvalifikace Street 15:00 start kvalifikace Park 16:00 start finále Park 16:30 start ladies závodu Street 17:00 start semifinále Street 17:30 start finále Street 18:00 Best trick 18:30 vyhlášení výsledků

 

Událost na Facebook.com.

 

 

Další ČSP info na webu www.caskate.cz.

Galerie