Podzimní skate akademie pomalu končí

Je listopad 2011 a za námi je hned několik historicky prvních skate akademií v ČR. Některé skončili a některé pokračují. Dále najdete souhrn kroužků od těch, kteří je měli v daném městě na starosti. ČAS děkuje všem lektorům, rodičům, dětem a všem zúčastěným DDM. Již nyní se těšíme na jaro 2012, kdy to opět roztočíme na plné pecky.

Mělník (Marek Fric) DDM Mělník
V Mělníku nám nepřálo ke konci příliš počasí a jeden z kurzů jsme strávili v DDM. Zbylé kurzy jsme přesunuli na jaro, na které se všichni již těší. Počet dětí v Mělníku byl šest a rozmezí 6 - 12 let. Přikládám i video, které natočil kamarád a které vypovídá o pohodě v Mělníku.Karlovy Vary (Jindra Fencl) DDM Karlovy Vary
Počet dětí se nám nakonec vyšplhal na devět, což je fajn. Díky nemocem se ne vždy sešli všichni, ale i tak to byly vždy fajnová setkání. Věkové rozpětí dětí bylo 9 - 12 let. Už máme ohlasy na jarní základní kurz skateboardingu, takže se těšíme na kurz i v roce 2012. Na závěrečnej den jsme dětem vymysleli různé soutěže, aby si mohli své dovednosti vyzkoušet v praxi, takové zakončení je moc bavilo. Připojuji fotku z dovednostní soutěže- slalom na který jsme pořídili i kužely. První kurz přinesl i nové zkušenosti, na kterých se dá pracovat a již nyní víme, co na děti vždy zabere, jsou to samolepky, po těch jsou celý divý!

Pardubice (Ondra Ipser) DDM Pardubice
My jsme skončili na začátku listopadu.Co se týče složení kurzu, tak v Pardubicích bylo 5 dětí. Anička - 14 let, Adélka - 5 let, Viktorka - 8 let, Lukáš 11 let a Adam 11 let.Pro děti si myslím, že to byl přínos. Sešli se jak úplný začátečníci, kteří na skejtunikdy nestáli, tak i děti, kteří už věděli, o co jde. Za těch osm lekcí se to opravdu posunulo dopředu a u všech byl vidět velký progres. Akci hodnotím jako povedenou, děti chodili s nadšením jak na kurz, tak i z kurzu a po skončení se mě všechny rodiče ptali, jestli to bude i na jaře, že by to byla pecka. Z toho usuzuji, že se to líbilo a bylo to k něčemu.

Brno (Tomáš Koudela) DDM Lužánky
Naše akademie se rozjela na Juliánově a s příchodem zimy jsem se přestěhovali do sokolovny v Soběšicích. Fungujeme tedy celoročně. Chodí nám stabilně kolem 15ti dětí ve věkovém rozmezí 8 – 12 let. Máme tu mix jak začátečníků, tak i tu máme pokročilého, který zvládá ollie a shove-it.

Litovel (Ondra Lakomý) DDM Litovelhttp://www.ddmlitovel.cz/
v Litovli to normálně pořád frčí středa a pátek po hodince. Zatím se nám nestalo že bychomvynechali, jelikož přeje celkem dobrý počasí a neprší nám.Těch pár stupňů nás nezabije takže jezdíme i tak. Kluci jsou v bundách baví a je to. Dětí mám pět a věkový rozmezí je pět až osm let. V zimě určitě nebudeme zahálet jelikož nám jedni rodiče domluvili jednou týdně halu ve firmě na leštěným betonu.Takže budeme ve středu přes zimu v hale apátky budeme trávit v tělocvičně blbnutímna gymnastickým koberci nacvičovat si různý padání atd. Aby kluci uměli padat když náhodou poletí ze skejtu na zem.Škola skateboardingu mě hrozně baví,protože se cítím dobře když předávám klukům svý zkušenosti nasbírané za 10let skejtování. Jen kdyby trochu víc poslouchali kdyžjim něco říkám,ale to každej známe ze svýho dětství že.

Praha – Strašnice (Jan Lankaš) DDM hl.m. Praha / Hamr Sport
V pražských Strašnicích se pokračuje ve skate akademii, která vše odstartovala. Tou byl kurz květen – červen v pražském Karlíně, kde sídlí DDM hl.m. Prahy. Vzhledem k potřebě dalších překážek se nakonec celá akademie přesunula na pražskou Gutovku, kterou dala k dispozici firma Hamr Sport. Zde se každý čtvrtek od čtyř do půl šesté odehrávají podzimní akademie. V akademii máme celkem deset dětí ve věkovém rozpětí od šesti do dvanácti let. Po sedmi lekcích již přecházíme u některých na ollie a s dalšími pilujemem stabilitu a jízdu na skejtu. Konec kroužku bude na konci měsíce listopad a počítáme opět s jarními termíny.

Praha – Jižní město (Jan Lankaš) DDM JM
Na Jižním městě vznikla akademii ve spolupráci s DDM JM a vše probíhalo ve skateparku na Chodově. Zde se celkem osm dětí učí základům skateboardingu a již úspěšně zdolávají většinu překážek ve skateparku. Věkové rozpětí je od sedmi do třinácti let a akademie byla ukončena na konci října. Měli jsme za sebou i jednu podstřechovou variantu, kdy jsme v budově DDM zkoušeli rozebrat skejty a došlo i na jejich samolepkovou výzdobu. Akademie byla ukončena předáním diplomu za úspěšné zvládnutí základního kurzu skateboardingu. Počítáme s jarem 2012.

Znojmo (Jakub Mahdal) DDM Znojmo
Kroužky u nás stále pokračují a začínáme od 16:00 a máme jeden týdne. Počet dětí je deset a jsou ve věkovém rozpětí od 5ti do 13ti let. Všechno jde v pohodě, kluky to baví žádná zranění a u kluků je vidět progres. Ty co neuměli v říjnu na skejtu ani stát, tak teď zvládají sjet překážky, zatáčet a otáčet se na překážkách. Na zemi zkoušíme manuálky a olliečka. Bohužel s příchodem zimy budeme muset přestat, protože není žádný indoor prostor.

Toliko letošní přehled. Podzimní části se i se svými rodiči zúčastnilo celkem 70 dětí. V příštím roce přibudou města jako je Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pelhřimov a Plzeň. A doufejme že nezůstane jen u nich.

Galerie