Podzimní skate akademie nabírá obrátky!

 

Skončily prázdniny a školákům se rozjela další školní kariéra. Pro nás to znamená opět roztočení mašinérie jménem Skate Academy a nutno dodat, že letošní podzim je hodně nabitý. Po naší výzvě Support Your Local Scene zareagovali skaters z dalších měst a v Praze aktuálně probíhají ukázkové indoorové lekce.

 

Než vás ale seznámíme se všemi akademickými novinkami, určitě je třeba se zmínit i o naší hale v Ústí nad Orlicí, kde proběhl graffiti jam a kam také zavítala skupina jezdců z pražské skate akademie. Kromě toho vyšlo video z krumlovského skate kempu, který podpořil magistrát hl.m.Praha a partnerem byla i ČAS. A co se věcí budoucích týče, nezapomeňte se stavit na chystaném Ladronkafestu, kde budeme mít opět stánek. Nyní ale k akademiím.

 

Po kampani s názvem Support Your Local Scene, se nám postupně ozvali zájemci o konání vlastní skate akademie z těchto měst: Třebíč, Jihlava, Velký Újezd, Plzeň, Rokycany u Plzně a Moravské Budějovice. Těší nás, že tamním skaterům není jejich scéna lhostejná a snaží se aktivně pomoct. Ve spolupráci s nimi se snažíme oslovovat místní či blízká DDM a uspořádat společně skate akademii pro nejmladší zájemce. A nejen pro ně. Co nás mrzí je nezájem lokálních skateshopů o a výuku omladiny, ale doufejme že i na tento zájem jednou dojde.

 

V současné době probíhá velká kampaň v matičce Praze, kde se schyluje k vypuštění do světa dalších várek akademií na pražské Gutovce a na Jižním Městě. Co se týče Gutovky, máme za sebou i promo akci kterou pořádalo DDM hl.m.Praha před Invalidovnou a fotografie z místa konání najdete na našem facebook.com.

 

Kromě toho je v jednání i skate akademie v pražském Radotíně a aktuálně tím největším počinem, je série propagačních akcí ve spolupráci s organizací Kroužky.cz.

 

Jak jsme již předesílali na jarní valné hromadě, po výzvě z roku 2011 jsme konečně dali dohromady indoor skate, který je speciálně upraven tak, aby nijak neuškodil dřevěným či lakovaným povrchům. Ve spolupráci s Kroužky.cz kontaktujeme různé základní školy po celé Praze a v tamních tělocvičnách představujeme skateboarding ve formě ukázkových lekcí. Máme za sebou již základní školy v Říčanech, na Palmovce a na Zahradním Městě. Čeká nás Braník, Dubeč na Praze 10 a Horní Počernice. Doufáme v zájem i dalších škol a především v zájem školáků o skateboarding.

 

Zatím se všude setkáváme s pozitivní odezvou a začátkem října startujeme ve školách na ostro. Držte nám palce a nezapomeňte navštívit facebook galerii, kam postupně budeme přidávat další fotografie z pražkých promo akcí. Výběr ze všech fotek pak nejdete i v tomto článku.

Galerie