Podpora klubů na území hl.m. Praha v období 2020 / 2021

Za přispění hlavního města Prahy podporuje Česká asociace skateboardingu na území hl.m. Praha kluby Mystic Skatepark Štvanice, 3B Sport s působností na Černém mostě a Skate Academy z.s., která zastřešuje skate akademie mimo Štvanici a Černý most. Což jsou skateparky Smíchov, Na Babě, Řepy, Radotín, Kobylisy, u – rampa na Vypichu a další skateparky. Případné info najdete na www.skateskola.cz.

Cílem této podpory je zlepšení podmínek pro samotné lektory a tím chceme dosáhnout zlevnění akademií pro účastníky. Dále pomáháme nejmladším skejtrům se zlepšením vybavení určeného pro skateboarding a jejich progresem. To vše prostřednictvím místních klubů, kterým patří dík za jejich práci a hl.m. Praha za program, který pomáhá s rozvojem skateboardingu u nás a ve kterém se během období 2020 - 2021 rozdělilo 610.000,- Kč pro pražské kluby.

V tomto programu budeme i nadále pokračovat, má smysl a doufáme v další kluby se zaměřením na rozvoj skateboardingu v Praze. Cílem veškerého snažení je dát prostor skateboardingu, jako vhodné alternativě zábavy a činnosti dětem i mládeži, v době, kdy raději sedí u tabletů, než aby byli venku. A také v době, kdy je nabídka aktivit tak široká, že skateboarding mezi nimi zapadne a k dětem se ani nemá šanci dostat. Každý skater je plusem pro naší scénu i pro skateparky, kde všichni raději vidíme skateboarding, než jiné „dopravní prostředky“.

Odkazy na jednotlivé pražské kluby a hl.m. Praha:

Magistrát hlavního města Praha

3B klub z.s.

Mystic Skatepark Štvanice z.s.

​Skate academy z.s.

 

Galerie