Novinky z Worldskate a výsledky ze Sharjah

Máme za sebou první závody na mezinárodní úrovni a v Sharjah se odjelo mistrovství světa ve streetu a parku. Gratulujeme Rišovi k pátému místu a výsledky naší výpravy přikládáme:

Street muži: 53. Maxim Habanec, 92 Jan Navrátil, 112. Vilém Jakeš, 113. David Luu, 115. Martin Pek, 128. Jakub Imramovský
Street ženy: 47. Antonie Bakošová
Park muži: 79. Tobiáš Jírovec, 104. Jan Tomšovský

Letní olympijské hry (LOH) v Paříži 2024, jejichž součástí je také disciplína skateboarding, se pomalu ale jistě blíží. World Skate, řídící orgán pro skateboarding a sporty na kolečkách a oficiálně uznaný Mezinárodním olympijským výborem, proto vydal dokument popisující kvalifikační systém. Pravidla, čísla a kvóty se týkají každé z jednotlivých disciplín a jejich genderové kategorie.

Rideři mohou postupně sbírat body na závodech Pro Tour (PT), olympijské kvalifikační sérii závodů a mistrovství světa (WCH). Ty jsou rozprostřeny do 3 sezón (2022, 2023 a 2024) sestavených do 2 fází:

1.fáze: 22.6.2022 - 31.1.2024

2.fáze: 1.2.2024 - 23.6.2024

Výsledkem jsou body, které jsou přiděleny každému sportovci na základě jeho umístění na daných zastávkách. Výsledky spadající do světového olympijského žebříčku ve skateboardingu (OWSR) jsou dostupné na www.worldskate.org.

Do 2. fáze postupuje celkem 44 jezdců. Nepůjde však o 44 nejlepších sportovců dle OWSR, jelikož budou uplatněny kvóty a kritéria. Ty jsou sestavovány v úzké spolupráci s Mezinárodním olympijkým výborem (IOC - International Olympic Committee) a WSK Sport Department. Detaily ohlědně kvót naleznete zde.

Kalendář akcí:

*TBA - To Be Announced. Událost je potvrzena, ale ještě musí být uvedeny konkrétní podrobnosti dokončena dříve, než bude možné učinit definitivní oznámení.

* TBC - To Be Confirmed. World Skate aktivně pracuje na zajištění takové akce. Událost bude buď: potvrzena s podrobnostmi, které budou oznámeny, nebo zrušena. Další informace budou poskytnuty jakmile budou k dispozici.

* WCH nebo PT - události v rámci Pro Tour nebo mistrovství světa. Další informace budou poskytnuty do 1. dubna 20

Galerie