MČR 2021 vyhrál Martin Pek, Tobiáš Jírovec a byla zakončena série juniorská ČSP 2021

ZNÁME NOVÁ JMÉNA MISTRŮ ČR VE SKATEBOARDINGU

Stejně jako v loňském roce byl Super víkend skateboardingu kombinací tří závodů. Na diváky na pražské Štvanici čekal o uplynulém víkendu pod záštitou České asociace skateboardingu souboj o mistry ČR v disciplínách street a park, vítěze juniorského poháru i lokání zastávka World Rookie Tour.

V obou disciplínách park i street a věkových kategoriích soutěžilo ve štvanickém skateparku 163 žen, mužů a dětí. Po sobotní dlouhé kvalifikaci, ze které postoupila polovina jezdců, přišly na řadu nedělní boje o titul.

Nejtvrdší boj o nového mistra ČR se odehrával v mužských kategoriích v obou disciplínách. Nejprve během nedělního odpoledne gradoval závod v parku, kde titul obhajoval Jan Tomšovský a očekával se jeho téměř každoroční souboj s Martinem Juráškem. Jenže jak v semifinále, tak ve finále, je oba za sebe odsunul teprve patnáctiletý talent Tobiáš Jírovec. Jeho první bezchybná finálová jízda mu nakonec těsně stačila k prvnímu titulu mistra ČR v dospělých. Druhé místo si nakonec vyjel Martin Jurášek a třeští skončil Jan Tomšovský. Jak těsné finále bylo, ukazuje bodový rozdíl na stupních vítězů, kdy se všichni tři jezdci vešli do méně než jeden a půl bodového rozdílu.

Podvečer pak pařil finále závodu mužů ve streetu. V něm semifinále s naprostým přehledem ovládnul Jiří Houka. Jenže osmičlenné finále se jelo olympijským formátem 2-5-4, tedy součet 4 bodových hodnocení ze 2 jízd, v nichž Houka dominoval, a 5 samostatných triků, ve kterých ho však udolal třetí postupující ze semifinále Martin Pek. Ten doslova posledním trikem závodu, kdy potřeboval více než 8.5 bodů, poskočil na první místo. Jirka Houka už posledním trikem nedokázal odpovědět a Martin Pek se tak stal o 0.44 bodu mistrem ČR pro rok 2021. Třetí místo obsadil vítěz kvalifikace, Tomáš Stejskal.

Ženská kategorie měla v letošním roce vůbec poprvé naplněnou kapacitu na start disciplíny park, kterou po vyrovnaném boji vyhrála Kamila Zawadská. V disciplíně street pak titul obhájila Antonie Bakošová, která přidala i třetí místo v parku.

V dopoledním programu si v kategorii do 9 let vyjel titul mistra ČR v disciplíně street Matěj Sebera, v kategorii park potom úřadoval Max Martínek. Ve starší kategorii do 14 let pak v chlapcích vyhrál street Alexander Rajna, park ovládnul Adam Slavičinský. V dívkách si vítězství ze streetu odnesla vicemistryně dospělé kategorie Laura Žáčková.

Zároveň se v rámci závodu rozdělovaly odměny pro mladší ročníky. Nejlepším jezdcem do 23 let v parku se stal jeho vítěz Tobiáš Jírovec, ve streetu pak Honza Navrátil, který byl těsně pod stupni vítězů. Ročníky od 21 a 15 let bojovali o cestu na finále World Rookie Tour do Innsbrucku, o následujícím víkendu tam bude Česko reprezentovat parta ve složení: Honza Navrátil, Jakub Imramovský, Vilém Jakeš, Antonie Bakošová, Laura Žáčková, Kristýna Dušátková, Alexader Rajna, Alexander Blažek a Filip Folkmann.

Kompletní výsledky celé série i MČR najdete zde.

Foto: Jan Kopřiva a další fotografie najdete na Skaterock.cz.Galerie