Maxim Habanec, Honza Tomšovský a jejich double za MČR i ČSP 2018!

V sobotu 29.9. se na pražské Štvanici uzavřel letošní Český skateboardový pohár, pod patronací České asociace skateboardingu. Finále bowlu i streetu se jelo v úžasný atmosféře vytvořené stovkami diváků, kteří si do prodloženého víkendu naplánovali právě MČR. Jestli jste mezi ně patřili, určitě jste neudělali chybu!

O číslech bude výsledkový přehled. Kompletní informace o letošné sérii ČSP najdeš na tomto odkazu a tím prvním co nás zajímá, je double Maxima Habance. Maxim vyhrál MČR, těsně před skvěle jedoucím Martinem Pekem a také vyhrál celkového vítěze ČSP, kde nakonec posunul do té doby vedoucího Honzu Navrátila. Honza si to ale vynahradil vítězstvím kategorii ČSP Junior 2018, tedy jezdec do 23 let, kterou bezpečně vyhrál před druhým Štěpánem Barešem. A stejný double jako Max, si letos v bowlu vyjel i Honza Tomšovský! Mezi Juniory v bowlu pak zvítězil Jakub Jirásek.

V rámci firem si své vítězství z loňska udržela s rekordním náskokem parta Ambassadors a v bowlu pak Consolidated Sk8boards.

Letošního ČSP se zúčastnilo celkem 82 jezdců ve streetu, kteří reprezentovali 99 firem. V bowlu jezdilo v průběhu série 36 jezdců v bowlu, kteří ke svým jménům dopsali 57 firem. Nejvíce jezdců pak bylo na první kombinované zastáce Teplice / Chomutov a na MČR. Nejména pak v Ostravě.

Své žebříčky zatím nemají Ladies, jejichž letošního účast by se dala označit jako podprůměrná a pravidelnější účastnicí je Klára Kašparová a svou kvalitu potvrdila vítězstvím na MČR slovenská dáma Dominika "Jenny" Králíková.

Toliko přehled statistik, které můžete detailně prostudovat zde a následují výsledky z MČR. Kompletní najdeš na Skaterock.cz!

Odkaz na celkové výsledky letošního ČSP 2018.