Maxim Habanec a pár slov o Dew Tour v Des Moines

Maxim Habanec v Des Moines.

 

Ahoj Maxi, zdravím do Iowy a první otázka míří na to, čím bude tenhle závod zapsanej v historii. Byl na Dew den kdy by nepršelo?
Bohužel nebyl, pršelo každej den.

A je to tam obvyklí počasí v tuhle dobu? 
Co jsme se bavili s místníma, tak je to tady naprosto běžný. Těžko říct proč zrovna tady, asi novej park a „potřeboval se to někde uskutečnit“.

Jak moc se odrazily zmatky s tvojí semi na tvý jízdě? 
No, nejdřív přišel mail že se ruší semifinále a bude druhý den. Šli jsme na večeři k parku, měli pohodičku a když jsem dotlačil burrito, tak jsem viděl že moje skupina už trénuje. Oni to zase změnili a info přišlo emailem, ale na tom není člověk pořád. Dal jsem sprint na hotel pro skejta a totálně vyflusanej jsem to nějak stihl. Nikdy jsem ale takovej zmatek nezažil.Byli lidi kteří si třeba dali pivo k večeři a pak najednou museli jet. To taky vedlo k tomu, že mega lidí co zabili kvalifikaci, nedali téměř nic.

A co říkáš na úroveň celkově, po té pauze? 
Nepřijde mi že by se to nějak posunulo, spíš se navázalo tam kde lidi skončili.

Jaký je park? Překážky, velikosti, jak se v něm jezdí? 
Překážky mi seděli, jsou větší než jsme zvyklí v ČR, takže střední rail je u nás ten největší, druhá věc je, že beton daleko míň kouže než u nás v parcích. Je to trochu jako jezdit ve Strašnicích, ale dá se na to zvyknout. Kdyby bylo víc času, tak by to bylo skvělý.

Des Moines jako město, ve srovnání třeba s LA? 
To nejde moc srovnat, úplně něco jinýho. Moc toho tady vlastně není a všechno je mega daleko a nevíc nemáme auto. Takže jsme viděli jen park a centrum. Myslím že dobrý obrázek si člověk udělá podle zavíček kaváren v centru. Ta je ve dvě hodiny odpoledne, protože pak už v centru skoro nikdo není.

Klasickej US downtown. Jak fungují covid bubliny? Jste na hotelu, nebo se dostanete ven? 
Žádná bublina tu není. Každý den se jen musíme hlásti na registraci, každý druhý den test na covid a do parku můžeme jen na svojí skupinu. Kdyby byl někdo z nás pozitivní, tak nikdo z nás nemůže jet.

Kolik času jsi měl ve finále na trénink v parku? 
Dohromady jsem v parku strávil odhadem tak dvě hodiny za celý týden.

Uskutečnil se zřejmě první závod mezi tvz. „adaptiv“, co jsi na to říkal? 
Úplně mi včera vyrazili dech, lidi s protézou, na vozejčku, slepej skater na railu. Strašně hustý a neuvěřitelný. Kdokoliv si na něco stěžuje, ať se podívá na tenhle závod.

Čeká tě cesta do Prahy, tam pár dní a zase hurá do Říma na Mistrovství světa. Nějaký recept na časový posuny? 
Nepít alkohol, pít hodně vody a nekoukat na čas. Když je světlo tak se jezdí, když je tma tak se spí.

Maxi díky za odpovědi a přeju rychlej let přes Atlantik!

Galerie