Laura Žáčková se probojovala do čtvrtfinále na tokijském mistrovství světa ve skateboardingu!

V japonském Tokiu se ve dnech 13.12. až 17.12. jede mistrovství světa ve skateboardingu pro rok 2023, v disciplíně street. Na místo vyrazila i česká výprava v sestavě Laura Žáčková, Vilém Jakeš, Martin Pek a Maxim Habanec.

Martin Pek, skončil s poraněným kotníkem na nepostupovém místě a běžně vracený trik backside smith grind na největší sekci se stal Martinovi osudným v obou jeho jízdách. 

Maxim Habanec zajel kvalitní jízdu, kdy začal trikem nollie frontside boardslide na největší sekci, ale na konci mu nevyšel jeho „signature“ trik 360 flip to frontside 50 – 50 grind, také na největší sekci. 

Páteční čtvrtfinále bude nakonec i bez Viléma Jakeše. Mladému Vilému Jakešovi se podařila poprvé čistá jízda na olympijském kvalifikačním závodu a potlesk haly si zasloužil posledním trikem druhé jízdy, kterým byl kickflip to backside lipslide na největší sekci. K lepšímu skóre mu chybělo vrátit ve stejné jízdě trik kickflip to frontside boardslide a jako lepší se nakonec počítala jízda první. I tak to byl pro Viléma super výkon a těší se na další závod, který se uskuteční v březnu v Dubaji a na další bodový příděl do celkového žebříčku.

Laura Žáčková, je ve svých třinácti letech, aktuálně nejúspěšnější závodnicí české výpravy a dlouho držené první místo v kvalifikaci, je toho důkazem. Svou kvalifikační skupinu s přehledem vyhrála a jako jediná z Čechů se může připravovat na páteční čtvrtfinále. Laura Žáčková předvedla triky na největší sekci ve skateparku a s 50 – 50 grind na zdi a s backside boardslide na zábradlí se posunula významně i v celkovém pořadí kvalifikace na LOH v Paříži 2024. Body začala sbírat až v průběhu letošního roku a vzhledem k aktuálním výkonům, má dobře nakročeno do dalších let.

Samotná kvalifikace na LOH v Paříži je nyní ve své první fázi, kam patří plánovaný závod v Dubaji v březnu 2024. Poté kvalifikace postoupí do druhé fáze nejlepších 44 závodníků všech kategorií a disciplín, s podmínkou šesti závodníků jako maximální počet z jedné země. Aktuálně má k postupu do druhé fáze nejblíže právě Laura Žáčková a ve druhé fázi se jedou v disciplíně street další dva závody, v Šanghaji a v Budapešti. Až po těchto závodech vznikne finální pořadí, ze kterého se určí postupující na LOH v Paříži 2024.

Další info na www.worldskate.org.

Galerie