Laura Žáčková končí ve čtvrtfinále na letošním mistrovství světa ve skateboardingu

Laura Žáčková postoupila s přehledem ze středeční kvalifikace, ze třináctého místa a v pátek ji tak čekali dvě čtvrtfinálové jízdy. Čtvrtfinálová sestava byla doplněna o pět nejlepší závodnic světového žebříčku, které nejezdí kvalifikaci. 

Laura spolu s Honzou Bašným zlehka obměnili jízdy a nově dala v jízdě čistě trik frontside smithgrind na zábradlí. Oproti kvalifikaci ale nebyly jízdy bez chyb a v první jízdě se nepovedl backside boardslide a v druhé frontside lipslide. Oba triky na nejtěžší sekci. I přes navýšení skóre oproti kvalifikaci, nestačilo bodování na postup a Laura Žáčková nakonec skončila na 28. místě. 

Již samotný postup do čtvrtfinále mezi nejlepších 32. žen na světě, je velkým úspěchem pro naše barvy a zároveň je skvělým příslibem do budoucna. Víme na čem zapracovat a uvidíme v březnu v Dubaji, jak se přiblíží vysněný postup do semifinále. 

V Tokiu pokračuje mistrovství světa čtvrtfinálem mužů, kde držíme palce Rišo Turymu ze Slovenska a o víkendu se jede semifinále a finále, v přímém přenosu například na Worldskate.tv.
Galerie