Kladno po deseti letech přivítá Český skateboardový pohár

 

Po zastávce v moravské metropoli Brně se Adidas ČSP přesouvá do středočeského Kladna. Čtvrtý závod 16. ročníku Adidas Českého skateboardového poháru začíná již příští víkend v sobotu 11. srpna.

 

         Závodů na Kladně se zúčastní skateboardová špička z Čech, Moravy a Slovenska. Do semifinále navíc přímo postupuje Michal Hajn, který vyhrál nedávno v Kladně zastávku tour Lakai Rides on Ambassadors. Podobně jako v předcházejících závodech očekáváme stejně vysokou jezdeckou úroveň. Kladno, které je Mekkou středočeského skateboardingu bude hostit závod českého poháru s desetiletou odmlkou. Skateboardová komunita přikládá kladenskému skateboardingu veliký význam především díky organizování historicky nejstarších skateboardových kempů, a také díky  prvním skateboardovým závodníkům v ČR. Produkční Adidas ČSP Jaroslav Boček řekl „Kladno patří mezi města s neoddiskutovatelnou zásluhou na rozvoji českého skateboardingu, pocházejí odsud jedni z první skejťáků, kteří organizovali skateboardové akce, mezi ně patří například bratři Šídlové. Z tohoto důvodu očekáváme velkolepou akci, kterou bude jistě dobré shlédnout.“ Kladno navíc disponuje úplně novým skateparkem. Postavila ho firma Mystic Constructions, která je ve výrobě překážek na skateboard a snowboard jedna z nejlepších v Evropě a má za sebou více než 150 realizovaných skateparků. Skatepark Kladno se nachází v ulici Milady Horákové naproti supermarketu Tesco.  

 

         Adidas ČSP na Kladně se pojede v disciplínách streetstyle a bowl. Na konci závodu budou mít jezdci možnost se zúčastnit tzv. best trick contestu. Ten spočívá v nejlepším triku dne, který si závodníci pro velký počet pokusů a technickou náročnost nemohou v normálních jízdách dovolit předvést.  Na čtvrtý závod Adidas ČSP jsou pro nejlepší jezdce vypsány prize money 25.000,- Kč. Registrace jezdců začne již od 10:30 hodin a potrvá do 12:00 hodin. Startovné bude stejné jako v předešlých závodech 100,- Kč.

         Závod začíná disciplínou streetstyle ve 12:30 hodin a finále je naplánováno před pátou hodinou. Po finále se pojede již zmíněný best trick contest o nejlepší trik dne. Vyhlášení výsledků s rozdáním vypsaných prize money proběhne po šesté hodině.

        

         Rádi bychom vás táké pozvali i na poslední závod Adidas Českého skateboardového poháru, který se pojede jako Mistroství ČR na pražské Štvanici. Mistroství ČR víkend se uskuteční 29-30.  Září.

Tímto všechny příznivce skateboardingu ještě jednou srdečně zveme.

    

 

Program závodu: ADIDAS ČSP KLADNO
11.8. sobota

 

Program:
 9:30 Registrace, volný trénink
12:30 Kvalifikace
17.00 Finále
18:00 Best Trick
18:30 Vyhlášení výsledků a předání prize money

Adidas ČSP 2012 - Kladno

 

Doražte do Kladna! / foto: Vašek Žalud

Galerie