Junior Skateboard Academy – Ústí nad Orlicí 2019

28.11. – 1.12.2019 se konal druhý ročník Junior Skate Academy v Ústí nad Orlicí, kterého se účastnily skate kluby spadající pod ASOC a to jmenovitě Skate Klub Havířov, 3Bsports, Mystic Skate School, Young Blood Jihlava a Skate Academy Praha. 

Sraz byl ve čtvrtek dopoledne u hotelu, kde jsme se všichni ubytovali a šli na halu. První den jsme se věnovali hlavně organizačním věcem a všichni účastníci soustředění měli volnější trénink na seznámení se skateparkem a samozřejmě i s ostatními účastníky. Každý večer po večeři měl možnost každý klub využít na 1,5 hodiny skatepark pouze pro sebe k natočení záběrů do videa. První den začínaly točit kluby 3Bsports a hnedka po nich Skate Klub Havířov. Ostatní kluby si mezitím užívaly premiéru videa Baker4.   

Pátek začínal v hale pořádnou rozcvičkou a přípravou na odpolední contesty. Základní trick na skateboardu je Ollie, a proto se odstartovalo  Ollie Contestem, kde za holky nejvýše vyskočila Antonie Bakošová, za kluky U9 Tomáš Trnka a za starší Dominik Václavík.

Ihned za tím proběhl Manuál contest, kde ze všech zúčastněných vyhrál Damián Kusý, za ním Dominik Václavík a třetí Jan Kotlár.

Poté byl bedna contest tzn. nejlepší trick na bedně. 1. Richard Březina, 2. Lukáš Mizera a 3.Matěj Dejdar

Další gap contest. Kde se lítalo z pyramidy až na zem vyhrál Lukáš Mizera a na druhém místě byli dva kluci a to Matyáš Laštovka a Richard Březina.

A poslední v tento den byl funbox contest kde zvítězil Matěj Dejdar, druhá Damián Kusý a třetí Daminik Vásclavík.

Po skončení contestu se všichni odebrali na večeři a po ní následoval večerní program a natáčení dalších dvou klubů a to Mystic Skate a po nich Skate Academy. 

Sobota byla ve znamení porovnání celkových sil mezi jednotlivými kluby a to hlavní street contest. Všichni účastníci se opravdu snažili a zabíjeli tricky, za které by se nestyděli ani dospělí. 

Výsledky:

1.Dominik Václavík

2.Matěj Dejdar

3.Sebastián Skalík

4.Hynek Laštovka

5.Richard Březina

 

V sobotu po večeři se opět všichni odebrali na večerní program kromě Mystic Skate School, která měla večerní skatepark jen pro sebe.

Nedělní ráno patřilo rozcvičce a Miniramp Contestu na který se všichni opět těšili. 

Výsledky:

1.Matěj Dejdar

2.Tomáš Rada

3.Matyáš Černoch

 

 

Po nedělním obědě se vyhlásily výsledky všech contestů a předaly ceny. 

Doufáme, že jste si to užili a vidíme se příští rok.

Tato akce vznikla díky ČAS, MŠMT a skatepark Ustí nad Orlicí.

Video z akce přikládáme a kompletní fotogalerii najdete na našem Facebook.com.

 

Galerie