Jak to vypadalo při otvríčace v Ústí nad Orlicí

Dne 25. 5. se v Ústí nad Orlicí otevřela největší skejtová hala v ČR, což se neobešlo bez náležité slávy. Byli jsme u toho a dále budeme i u všeho, co se kolem haly jen šustne. V článku najdete fotografie Aleše Bílého, Lesko skate video, video od Arnošta Cerala z otvíračky, a další info o hale.Celý příběh haly jsme vám příblížili v rozhovoru se správcem haly, což není nikdo jiný než náš redakční kolega Hank. Projedeme to tedy rychle ve zkratce. Hala vznikla na základě snahy tamní inline crew a Hank oslovil ČAS, zda-li se nechce stát provozovatelem haly. Nastala zhruba půlroční příprava, která vyvrcholila právě onoho 25. 5., kdy se hala slavnostně otvírala.

A ono slavnostně je zcela na místě.Do haly se sešlo zhruba 200 lidí, což byl poměrně slušný nátřesk a nechyběl ani starosta pan Hájek a místostarostové města Ústí nad Orlicí. Do toho Český rozhlas, lokální televize a samozřejmě nemohl chybět náš web Skaterock.cz a časopis FREE MAGAZINE. Vše začalo zabydlením a přípravou prostoru, což už začal dělat Hank dlouhou dobu před otvíračkou a dne před vypuknutím slávy jsem ještě dorazil jako posila z Práglu. V samotný den otvíračky to pak byla učesávačka a dolaďovačka, plus najížděl catering, repráky a další nezbytnosti. Po třetí hodině odpolední už došlo na samotné proslovy všech účastníků na projektu, coz byl za město starosta pan Hájek, za stavbu pan Kejp a Blaško, za inline Jirka Tomášek, za ParkPilot Zdeněk Kotyza a za ČAS moje maličkost. Až dorazíte do haly, mrkněte na recepci nad dveře, kde je kus oné pásky pověšen.

Poté, co se navalil dav do haly, nebylo v parku téměř k hnutí a ve skateparku byla doslova hlava na hlavě. To byl celkem problém vyhnat, ale zadařilo se a skatepark patřil riders exhibici. Kolo, inlines a skaters ve složení Tadeáš Pavlík, Kuba Šindelář, Petr Veselý a Honza Dušek. Férové skate video najdete na konci článku a zde přikládáme jedno funny video. Prostě to chce být opatrný. Přes exhibici a vystoupení taneční skupiny z České Třebové, se den překulil do části pro veřejnost a skatepark festově provařili všechny možné povolené sporty. První otvírací den byla sobota 26. 5. a hala pojmula padesátku návštěvníků během celého dne. Převažovaly kolobrndy a část s bednama patřila převážně skaters. Ti pak pravidelně ovládají skatepark ve večerních hodinách, kdy opadne nával a v klidu se rozjedou Skate Games a skate tricks.
A co halu čeká? V budoucnu jsou v plánu koncerty, výstavy, závody a škola pro nejmladší ve spolupráci s místním DDM. Krom toho samozřejmě pravidelné celoroční ježdění, ke kterému jste srdečně zváni a byl by hřích se nestavit. Ta hala za to stojí.

Informace o hale:
www.skateparkustinadorlici.cz
facebook.com/skateparkustinadorlici.cz
www.caskate.cz

O otvíračce se psalo:
www.orlicky.net
www.ustinadorlici.cz
www.oik.cz (video)

Další fotografie z otvíračky najdete na facebooku skateparku.

Video Arnošta Cerala z otvíračky:

Galerie