Informace z členské schůze ČAS v Havířově

Dne 1.12.2023 proběhla v Havířově každoroční schůze české asociace skateboardingu, jejíž složení je zároveň i schůzí sekcí skateboardingu, pod českou unií kolečkových sportů.

Samotné aktuální složení české reprezentace již je zveřejněné na webu a přikládáme i odkaz ke stažení kompletní prezentace, která vznikla po skončení schůze v Havířově.

Schůze byla zároveň i volební a v případě výkonného výboru Marek Fric doplnil počet členů na pět a kompletní obměnou si prošla celý kontrolní komise, kde jsou nyní Daniel Dujsík, Tomáš Marek a Martin Bryndač. Více na webu.

Závody v roce 2024 doznají také změn. Chtěli bychom více zapojit lokální scénu do systému českého poháru a tím byl pověřen právě Marek Fric. V případě zájmu o spolupráci na ČSP, můžete Marka přímo kontaktovat. Samotné závody pro Juniory se rozrostou na dvoudenní a top jezdci mohou postupovat mezi věkovými kategoriemi. Samotné ladies závody jsou naplánované v Havířově a v Čechách. Proběhl také návrh zastávek v Parku. Více bude upřesněno na jaře 2024.

Na jaro bude také vyhlášen termín na školení rozhodčích a budeme rádi když se přidáte a budete chtít pomoct celou scénu rozvíjet. 

Důraz je také kladen na sociální sítě, jejíž aktivity jsou popsané v prezentaci a nebojte se své příspěvky označovat tagem @czechskateboarding, pro jejich sdílení a informování o vašich aktivitách. Stejně jako v roce 2023 bude mít síte na starosti Daniel Dujsík.

Klubová scéna má v prezentaci svou statistickou sekci a stejně jako u rozhodčích, v případě zájmu o spolupráci nás kontaktujte, podmínky spolupráce najdete na webu a kluby má na starost Petr Vašut.

V případě reprezentace je stálý důraz na mladší ročníky, což bylo potvrzeno i na MS v Tokiu, kde nejlépe dopadla Laura Žáčková a z mužů pak Vilém Jakeš. Další závody nás čekají v březnu v Dubaji, kde se bude rozhodovat o postupujích do druhé fáze kvalifikace na LOH v Paříži.

Reprezentace v Parku je od roku 2023 pod vedením svého trenéra, kterým je Martin Bryndač a opět v prezentaci najdete souhrn za rok 2023, i jména pro rok 2024.

Děkujeme všem členům za podporu a těšíme se na spolupráci v roce 2024

Galerie