Informace o skate akademii v Karlových Varech

Dům dětí mládeže K.Vary ve spolupráci s Centrem pro mládež a alternativní sporty a Českou asociací skateboardingu uvádějí: Základní Kurz skateboardingu 2012.

Minulý rok jsme měli tu čest být mezi prvními městy, které realizovali Základní kurz skateboardingu. Minulý rok se zapojilo 8 měst jako Praha, Brno, Pardubice, Znojmo atd. a všude se akademie mohla těšit z kladných ohlasů. V roce 2012 máme tu čest poprvé v historii K. Varů realizovat školu skateboardingu pod střechou. Je nám milou ctí oznámit, že komplikace vzniklé vlivem nepřízně počasí nás již letos trápit nebudou, díky střeše, kterou zafinancoval Magistrát města K.Vary. Podmínky jsou stejné jako minulý rok: kurz je určen pro děti ve věku 6 – 14 let, obsahuje 8 lekcí po cca 2 hodinách (2x45 minut plus 10 minut přestávka). Je zapotřebí mít s sebou helmu a ostatní chrániče těla např. lokty, kolena, zápěstí a v neposlední řade skateboard. Doporučujeme účastníky kurzu skateboardingu vybavit pitím. Je třeba, aby skaters měli možnost jezdit i mimo kurz skateboardingu a mohli, trénovat a zkoušet co se naučili, proto doporučujeme vlastní skateboard. Nicméně chrániče a skateboard je možné zapůjčit po předchozí domluvě, tyto pomůcky vlastníme v omezeném počtu, děkujeme za pochopení.
Cílem kurzů je nabídnout nejmladším „sportovcům“ i jiné alternativy, než jsou klasické „masové“ sporty u nás. Stručné seznámení s historií skateboardingu, seznámení s technikou jízdy, výuka základních triků- případné video ukázky.

Základní kurz skateboardingu povedou zkušení lektoři Jakub Strejc a Jan Kopecký (3. Místo ČSP K.Vary v disciplíně bowl, 2.místo Lázeňský masakr Františkovy lázně a celkové umístění v Českém skateboardovém poháru 2011 v disciplíně bowl 3.místo), kurz koordinuje Jindřich Fencl (14 letá závodní zkušenost v Českém skateboardovém poháru) a odpovědnou osobou občanského sdružení je Valerie Fenclová.

Účastníci kurzu skateboardingu se mohou stejně jako minulý rok těšit na drobné dárky, které jsem pro vás za snahu a účast v kurzu připravili.

Startujeme:
2.5.2012 zakončení 20.6.2012 (8. lekcí)
Kdy: Každá středa od 16:15 – 18:00(18:15)
Kde: Skatepark Karlovy Vary – Bohatice
Za kolik: cena celého kurzu je 500 Kč 8 lekcí jednotlivé lekce stojí 100 Kč
Další informace: www.skateparkvary.cz, http://www.ddmkv.cz

Galerie